Strona głównaModaJaka biżuteria sprawdzi się w roli prezentu?

Jaka biżuteria sprawdzi się w roli prezentu?

Niektórzy lubią dostawać prezenty praktyczne, które będą mogli wykorzystać w codziennym życiu, np. podczas sprzątania, nauki, czy w czasie jazdy samochodem. Inni preferują upominki o charakterze pamiątkowym, np. ramki za zdjęciami, figurki, albumy. Osobną kategorię zajmują prezenty nietuzinkowe, wyjątkowe, piękne – prezenty jednorazowego użytku, albo takie, które będzie można wykorzystać tylko na specjalne okazje. Co ciekawe, wszystkie wspomniane wyżej warunki spełnia biżuteria.

Biżuteria jako pomył na prezent

Biżuteria to z jednej strony prezent praktyczny, pozwalający na tworzenie spójnych stylizacji, pomagający w kształtowaniu wizerunku, poprawiający estetykę stroju. Jednocześnie jest to prezent piękny, wyjątkowy, drogocenny, zawsze przypominający o osobie obdarowującej i okolicznościach, jakie towarzyszyły otrzymaniu prezentu. Z tego powodu przedmioty biżuteryjnie są idealnym prezentem dla bliskiej osoby, zwłaszcza takiej, która biżuterię rzeczywiście nosi.

Biżuteria to doskonały pomysł na prezent urodzinowy, rocznicowy, walentynkowy, czy świąteczny. To sposób na wyrażenie uczuć, jakie żywimy do drugiej osoby. Biżuteria jest piękna i efektowna, dlatego obdarowana nią osoba również czuje się piękna, wyjątkowa, doceniona.

Jaką biżuterię wybrać na prezent?

Kupując biżuterię na prezent, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wyrobu. O ile dla siebie możemy czasem wybrać biżuterię sztuczną, zwłaszcza jeśli potrzebujemy jej na raz, na jakąś szczególną okazję, o tyle w ramach prezentu zawsze należy wręczyć biżuterię ze złota, srebra, ewentualnie ze stali szlachetnej. Powinna to być biżuteria markowa, wykonana z wysokojakościowych materiałów, dopracowana w każdym szczególe, trwała. Wręczając komuś prezent, chcemy, by stał się pamiątką na wiele lat. Dobrej jakości biżuteria, nawet jeśli jest intensywnie użytkowana, nie zmienia koloru, nie odbarwia się, nie ściera. Oczywiście nie wolno przy tym zapominać o odpowiednim przechowywaniu biżuterii i zdejmowaniu jej w sytuacjach, które tego wymagają.

Zanim wybierzemy biżuterię na prezent, warto przez kilka dni poobserwować, jaką biżuterię nosi dana osoba. Jeśli chętnie sięga po złote łańcuszki i złote bransoletki, dobrym pomysłem będą zawieszki na bransoletki wykonane z tego samego materiału. Natomiast jeśli preferuje srebro, warto postawić na prezent wykonany ze srebrnego kruszcu. Ponadto zwróćmy uwagę, jakiego typu jest to biżuteria – masywna, wyrazista, bogato zdobiona, czy raczej skromna, delikatna, subtelna? Niektórzy lubią biżuterię wykonaną wyłącznie z metali szlachetnych, inni wolą, gdy bransoletki i kolczyki intensywnie się błyszczą, a więc są wysadzane dużą ilością kamieni.

Uniwersalna biżuteria w roli prezentu

Dobór biżuterii do stylu urody i upodobań danej osoby nie zawsze jest łatwy. Czasem mimo wszystko nie wiemy, co wybrać. Wtedy najlepiej postawić na biżuterię uniwersalną, klasyczną, która sprawdzi się i na co dzień, i od święta. Mogą to być ułożone kaskadowo dwa złote łańcuszki, delikatne zawieszki do kolczyków-kół, bransoletka celebrytka albo bransoletka komponowana, do której łatwo dobrać pasujące zawieszki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze