Strona głównaDom i ogródCo jest niezbędne do oglądania telewizji w jakości 4K?

Co jest niezbędne do oglądania telewizji w jakości 4K?

Coraz więcej programów telewizyjnych nadawanych jest w jakości 4K, o rozdzielczości czterokrotnie większej niż w powszechnie stosowanym standardzie Full HD. Co zrobić, aby móc cieszyć się najlepszą jakością obrazu w domowym zaciszu? Jak oglądać filmy w 4K bez przeszkód? Podpowiadamy!

4K to obecnie jeden z najpopularniejszych standardów jakości obrazu. Jego nazwa nawiązuje do czterokrotnie większej liczby pikseli niż w standardzie Full HD – w 4K rozdzielczość wynosi 3840×2160 pikseli, podczas gdy w standardzie Full HD jest to 1080 pikseli. Dzięki temu obraz w 4K jest bardziej wyraźny, a także bardziej bogaty w szczegóły i detale. Aby móc cieszyć się obrazem w wysokiej jakości, konieczne jest m.in. dostosowanie do tego posiadanego sprzętu!

Po pierwsze – odpowiedni telewizor!

Jeżeli zależy Ci na oglądaniu programów w jakości 4K, musisz posiadać telewizor obsługujący ten standard. Obecnie większość telewizorów obsługuje programy 4K – ważne jednak jest, aby przy zakupie sprzętu zwrócić na to szczególną uwagę. Dostępne w sklepach telewizory mają również wbudowany system smart TV, który umożliwia korzystanie z platform streamingowych, które także posiadają treści w jakości 4K. Dzięki wzrostowi popularności standardu 4K, ceny telewizorów, które go obsługują, nieco spady, co zwiększyło ich dostępność dla konsumentów.

Dekoder obsługujący programy w 4K

Aby móc się cieszyć telewizją w 4K, sam telewizor nie wystarczy! Musisz zaopatrzyć się w odpowiedni dekoder. Większość współczesnych urządzeń obsługuje jakość 4K, jednak podczas zawierania umowy na usługi telewizyjne warto upewnić się, czy oferowany dekoder rzeczywiście obsługuje programy w 4K. Operator telewizji kablowej w Rudzie Śląskiej, Elsat, oferuje ponad 200 kanałów w jakości 4K – oczywiście w ofercie posiadamy kilka różnych pakietów, dostosowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Serwisanci zaproponują Ci właściwy dekoder, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się telewizją w najlepszej jakości!

Szybki internet

To nie wszystko! Jeżeli oprócz telewizji, chcesz bez przeszkód oglądać również filmy w 4K na platformach streamingowych, oprócz dostosowanego telewizora będziesz potrzebować dobrego łącza internetowego. Jego rzeczywista prędkość powinna wynosić co najmniej 15 Mb/s. Im szybszy Internet, tym lepiej – szczególnie jeżeli z łącza korzystają jednocześnie również inni domownicy. Może wtedy dochodzić do spadku transferu, co spowoduje problemy z płynnością odtwarzania – bywa to bardzo frustrujące! Dlatego jeżeli zamierzasz oglądać filmy w 4K, najlepiej rozważyć internet światłowodowy.

Już wiesz, o co powinieneś zadbać, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu w domowym zaciszu. Firma Elsat to doświadczony dostawca telewizji 4K na Śląsku, dzięki któremu zyskasz dostęp do wielu kanałów w jakości 4K. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą – Elsat jest pewny, że spośród wielu pakietów telewizyjnych, znajdziesz coś dla siebie!

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze