Strona głównaDom i ogródHydraulik – fachowa pomoc w nagłej sytuacji

Hydraulik – fachowa pomoc w nagłej sytuacji

Niektóre awarie hydrauliczne wymagają natychmiastowej interwencji hydraulika, inne nie powodują znacznych szkód i z ich naprawą można jakiś czas poczekać, niemniej nie należy odkładać tego w nieskończoność, bo drobna awaria może zamienić się w poważny problem. Fachową pomoc w nagłej awarii oferują firmy instalatorskie, które na co dzień zajmują się świadczeniem usług montażowych zamówionych z dużym wyprzedzeniem. Zawsze jednak są w stanie oddelegować pracownika na miejsce awarii. Dobry hydraulik podejmie interwencję nawet w środku nocy, zwłaszcza jeśli chodzi o sytuację zagrażającą bezpieczeństwu ludzi czy mogącą spowodować znaczne straty materialne.

Najczęstsze awarie hydrauliczne – zatkane rury odpływowe

Zanim przejdziemy do omówienia najczęstszych awarii hydraulicznych, powinniśmy podkreślić, że wielu z nich dałoby się uniknąć, gdyby domownicy w porę dokonali wymiany starej rury czy zniszczonej baterii, dbali o drożność odpływów i nie wrzucali do zlewów resztek pożywienia. Niestety to ludzkie zaniedbania są najczęstszą przyczyną występowania awarii hydraulicznych.

Usługi hydrauliczne bardzo często wiążą się z koniecznością udrożnienia rur odpływowych. Można to zrobić przy użyciu specjalnych środków chemicznych bądź też mechanicznie. Niekiedy sytuacja jest naprawdę trudna, a do jej pogorszenia przyczynili się sami domownicy, którzy niezgodnie z instrukcją użyli środków do udrażniania odpływów. Tymczasem granulat zalany zimną wodą zamienia się w kamień i zamiast usunąć zator z rury, całkowicie zamyka jej światło.

Oczywiście niedrożność odpływu może wynikać nie tylko z powodu zalegania w rurach zbitych resztek jedzenia, włosów, fusów z kawy i nierozpuszczonego proszku do prania czy niewłaściwego użycia preparatów chemicznych. Zdarza się to również z powodu błędów w projekcie instalacji i niepoprawnego montażu. W takiej sytuacji problem będzie nawracał, dlatego hydraulik powinien poprawić instalację. Jeśli nie wiążę się to z koniecznością wykonania dużego remontu, działania należy podjąć jak najwcześniej.

Hydraulik a cieknący kran

Cieknący kran to drobna usterka hydrauliczna – w wielu przypadkach upora się z nią domowa „złota rączka”. Jeśli jednak nikt z domowników nie potrafi określić przyczyny wycieku, a tym bardziej naprawić usterki, konieczne jest wezwanie hydraulika. Pamiętajmy, że taka usterka, mimo że wygląda niepozornie, może generować spore koszty, dlatego warto się z nią jak najszybciej uporać.  W najlepszym przypadku wystarczy wymiana uszczelki, w najgorszym konieczna będzie wymiana całego kranu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze