Strona głównaInternetNauka języków obcych online

Nauka języków obcych online

Permanentny brak czasu. Wieczne, niekończące się odkładanie na później. Samo-usprawiedliwianie się i typowe wymówki, no bo przecież mam tyle na głowie, że ciężko jest mi się umówić, zadzwonić, spytać o ofertę i warunki, podjechać do szkoły – a gdy wreszcie się to udaje… kilka spotkań, średnie zaangażowanie a następnie przerwa… Przerwa, brak systematyczności w nauce języków obcych – negatywnie wpływa na wyniki, na realizację celu, którym jest swobodna konwersacja. To oczywiste i jest to jedna z krytycznych barier w nauce, którą dzięki wybraniu odpowiedniego modelu zdobywania wiedzy – można skutecznie wyeliminować. Tak, dokładnie – wyeliminować!

Jak to jest, że wszyscy powszechnie zgadzamy się z tym, że nauka języków obcych a w szczególności nauka języka angielskiego jest czymś szalenie ważnym, co więcej jest czymś – w istotnym stopniu wpływającym na nasze zarobki (przez większe kompetencje) a więc na poziom naszego życia i naszej rodziny, a jednocześnie znajdujemy kolejne sposoby żeby tego nie robić efektywnie (albo robić to mało skutecznie). Świadomie lub nie ograniczamy się poprzez wybór, który nie jest dla Nas odpowiedni.

Powiedzmy sobie szczerze w dzisiejszym pędzącym i coraz bardziej podkręcającym tempo świecie mało kto może sobie pozwolić na komfort zwolnienia biegu i poświęcenia swego cennego czasu w dowolnym wymiarze na rozwój.

Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się kursy nauki języka angielskiego (zresztą nie tylko języka angielskiego) on-line, które ma w swojej ofercie praktycznie każda dobra szkoła językowa.

Nauka w wirtualnym e-środowisku jest czymś oczywistym i „normalnym” dla młodych pokoleń, które nie pamiętają czasów bez sieci, bez powszechnego dostępu do informacji w dowolnym czasie. Jak jednak pokazuje życie w szkołach językowych kursy on-line są wybierane nie tylko przez „młodych” ale przez wszystkie osoby, które ze względu na charakter swojej pracy lub obowiązków rodzinnych (a najczęściej tych dwóch kwestii) – nie mogą sobie pozwolić na kursy stacjonarne, które wiążą się z czasem, sztywnymi godzinami, pewnym rygorem i brakiem elastyczności.

Czym więc charakteryzują się kursy językowe on-line i dlaczego warto na nie postawić?

  • elastyczność, wiele szkół dostosowuje swoją ofertę do możliwości czasowych danej grupy (tak w modelu nauki on-line to może być wciąż nauka w grupie, najczęściej są to niewielkie 2-3 osobowe zespoły) proponując niestandardowe godziny nauki, umawianie się z tygodnia na tydzień etc.,
  • materiały, ksera, tradycyjny papier, wydruki – zapomnij o tym! Wszystkie niezbędne materiały otrzymujesz on-line, masz je zawsze pod ręką.
  • wolisz indywidualne zajęcia w modelu 1:1 czyli Ty i lektor? Nie ma sprawy, one również doskonale sprawdzają się on-line,
  • możesz także oczywiście zamówić dostęp do gotowego kursu językowego i samodzielnie przyswajać pewną część materiału – kiedykolwiek tylko chcesz i gdziekolwiek chcesz umawiając się z lektorem na rozmowy 1:1.,
  • w przypadku wielu propozycji jest też to rozwiązanie tańsze, dodatkowo nie ponosimy kosztów związanych z dojazdem, paliwem i oczywiście i co najważniejsze – oszczędzamy czas.

Myślisz o tym, żeby wreszcie nauczyć się angielskiego, ale wiecznie nie masz czasu? To błędne koło, które do niczego nie prowadzi! Postaw już teraz na nowoczesne nauczanie on-line.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze