Strona głównaDom i ogródKuchenne blaty - co warto o nich wiedzieć?

Kuchenne blaty – co warto o nich wiedzieć?

najlepsze blaty granitowe
Zdjęcie dzięki uprzejmości nuttakit/FreeDigitalPhotos.net

Urządzając kuchnie w naszym domu bierzemy pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, kuchnia powinna być funkcjonalna. Niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy kuchnie urządzić (czy w nowoczesnym, designerskim stylu, czy w stylu rustykalnym), kuchnia musi być wygodna i przyjazna dla domowników. Wybierając meble i płyty robocze do tego pomieszczenia powinnyśmy się kierować nie tylko walorami estetycznymi, ale głównie ich trwałością i jakością. Blaty granitowe to najtrwalsze materiały stosowane w budownictwie, z powodzeniem stosowane w kuchni. Granit jest bowiem najtrwalszym minerałem naturalnym.

Meble w kuchni nie są w takim samym stopniu narażone na zniszczenia, jak same blaty, dlatego należy zwrócić szczególna uwagę dobierając blaty do kuchni. To właśnie na blacie przygotowywane są potrawy, naturalne (niesyntetyczne) podłoże jest najzdrowszym rozwiązaniem. Blaty granitowe od innych, naturalnych materiałów na blaty (np. drewno), odróżnia najwyższa wytrzymałość. Drewniany blat z łatwością ulega zniekształceniom i zniszczeniom, przez styczność z wodą, wilgocią i ostrymi narzędziami.

Koszty granitowego blatu nie są wysokie – relatywnie do ich trwałości. Wystarczy taki blat odpowiednio zaimpregnować zaraz po samym montażu, aby służył nam praktycznie do końca życia. Blaty kuchenne z wielką trudnością jest uszkodzić, nawet gdy bezpośrednio na nim używamy ostrych narzędzi. Ta najwyższa jakość i trwałość idzie równocześnie w parze z doskonałym wyglądem samej kuchni.

Następny artykuł
PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze