Strona głównaReklamaKomputery w drukarniach

Komputery w drukarniach

drukarka

Powszechne stosowanie komputerów w drukarniach przyczyniło się do rozpowszechnienia wydruku cyfrowego. Pojawienie się cyfrowego druku znacznie ułatwiło prace każdej drukarni, ograniczają koszty i czas potrzebny do realizacji zamówień.

Najwięcej korzyści płynących z pojawienia się cyfrowych rozwiązań widać w strefie wydruków wielkoformatowych i reklamowych. Łatwa dostępność i obniżone koszty drukowania na dużych powierzchniach pozwoliły na realizacje nawet małych, indywidualnych zamówień. Druk wielkoformatowy przyczynił się do pojawienia się coraz to większej ilości reklam zewnętrznych w dużych miastach.

Jeszcze przed powszechnym stosowaniem w drukarniach komputerów, druki o dużym formacie wykonywane były metodą offsetową. Było to dość kosztowne, i opłacało się w przypadku druku sporego nakładu, a naprawdę duże formaty reklamowe malowano odręcznie. Druk cyfrowy pozwala obecnie na osiągnięcie doskonałych efektów wydruku, w niskich cenach i przy małym nakładzie. Jest niezastąpiony, gdy potrzebujemy w szybkim czasie zrealizować konkretne działania w zakresie reklamy.

Druk wielkoformatowy to nie tylko plakaty czy billboardy. Również szyldy sklepowe, bannery na folii i druk na siatce mesh (używana przy zewnętrznych rusztowaniach). Tusz, którym wielkoformatowe powierzchnie się drukuje, tworzony jest na bazie rozpuszczalnika. Dzięki temu, wydruk jest trwały, odporny na deszcz, śnieg i promieniowanie UV.

Drukarnia Gutenberg Wrocław realizuje wysokojakościowe wydruki wielkim formacie, zachowując jednocześnie optymalne ceny swoich usług.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze