Strona głównaInneO czym należy pamiętać zlecając druk cyfrowy Wrocław?

O czym należy pamiętać zlecając druk cyfrowy Wrocław?

Drukowanie zdjęć i obrazów to standardowa usługa, z której korzysta mnóstwo osób. Jej świadczeniem zajmują się profesjonalne firmy korzystające ze specjalistycznego sprzętu, który niejednokrotnie decyduje o dobrej jakości wydruków. Niemniej, maszyny to nie wszystko. Liczą się także inne kwestie m.in. sposób przygotowania pliku do wydruku, kontakt z firmą itp. O czym powinieneś pamiętać zlecając druk cyfrowy Wrocław? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu!

Druk cyfrowy Wrocław – kwestie, które musisz mieć na uwadze

  • Pamiętaj o tym, by jednoznacznie wskazać rodzaj druku, jaki ma zostać zastosowany przez firmę realizującą zlecenie. To bardzo ważne, ponieważ determinuje wybór odpowiedniego typu papieru, tonerów i urządzeń drukujących.
  • Przygotuj plik do wydruku według wytycznych wskazanych przez firmę, z której usług będziesz korzystał. Najczęściej wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na jej stronie internetowej, niemniej w przypadku wątpliwości można skontaktować się z nią mailowo lub telefonicznie. Jeśli zamierzasz zlecić druk cyfrowy Wrocław, to najprawdopodobniej będziesz musiał ustawić rozdzielczość 300dpi, zastosować kolorystykę CMYK, zadbać o odpowiednią odległość elementów od krawędzi wydruku a także zastosować spady. Oprócz tego powinieneś zapisać projekt w formacie PDF, EPS, TIFF, PSD, JPG lub AI, bo takie najczęściej są rozpoznawane przez programy służące do obsługi drukarek. Naturalnie przygotowaniem projektu i pliku do wydruku możesz zająć się samodzielnie lub skorzystać z pomocy fachowców. Drugą opcję polecamy osobom, które nigdy nie mały żadnej styczności z grafiką i zdają sobie sprawę z tego, że wykonanie powyższych działań przerasta ich możliwości i zasób wiedzy.
  • Zorientuj się, czy drukarnia posiada odpowiednie maszyny drukujące. Druk cyfrowy Wrocław plików w popularnym formacie nie stanowi większego problemu, gorzej wygląda sprawa, gdy zamierzamy zlecić druk wielkoformatowy. Wtedy najlepiej zasięgnąć informacji u źródła i dowiedzieć się, czy firma realizująca zamówienie dysponuje odpowiednim sprzętem. Oczywiście urządzenia powinny być markowe, w dobrym stanie technicznym i użytkowane w odpowiedni sposób, bo tylko wtedy zagwarantują należytą jakość wydruków.
  • Zwróć uwagę na cenę – jeśli będzie nad wyraz niska w stosunku do pozostałych ofert, to lepiej się na nią nie decyduj. Niska cena często oznacza słabą jakość wydruku, brak profesjonalnego sprzętu i niezbędnych tonerów. Może się zatem okazać, że przygotowany produkt nie spełni Twoich oczekiwań i będziesz musiał zlecić sporządzenie wydruków po raz drugi, a to wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Chcesz zlecić druk cyfrowy Wrocław? Radzimy ci zapoznać się z ofertą firmy Gutenberg-Drukarnia. Proponowane przez nią ceny są nadzwyczaj atrakcyjne, a wydruki mają doskonałą jakość.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze