Strona głównaDom i ogródCzym zastąpić płytki w kuchni?

Czym zastąpić płytki w kuchni?

kuchnia

W większości przypadków ściany w kuchni wykłada się płytkami. Nie mniej jednak ten materiał wykończeniowy można zastąpić innym, równie trwałym i elegancko wyglądającym. Do dyspozycji mamy: okładziny szklane, ryflowane płyty aluminiowe, panele z pleksi, tapety zmywalne i płyty fornirowane.

Okładziny szklane to nic innego jak szkło laminowane. Poszczególne elementy instaluje się na specjalnych ramach aluminiowych. Dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach. Ich montaż jest prosty, a same produkty są łatwe w czyszczeniu i odporne na uszkodzenia zewnętrzne. Jeśli chodzi o płytę laminowaną to sprawa wygląda podobnie. Charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością oraz jest łatwa do utrzymania w czystości. Wyglądem przypomina drewniane panele.

Panele z pleksi to też dość dobre produkty. Ich powierzchnia jest gładka, natomiast wykończenie może być matowe lub perłowe. Zrobione są z cienkiej, plastikowej płyty. Ich czyszczenie jest banalnie proste i nie widać na nich plam, z tym że niezwykle łatwo ulegają zarysowaniom. Tapety zmywalne również będą dobrym wyborem, jednak trzeba pamiętać, że szybko się niszczą, więc nie jest to rozwiązanie na lata.

Ostatnią propozycję stanowią płyty fornirowane. Wyglądem przypominają drewno, więc pozwalają ocieplić wnętrze. Są bardzo dekoracyjne i świetnie nadają się do kuchni utrzymanych w stylu industrialnych i nowoczesnym. Trzeba systematycznie o nie dbać, gdyż tylko wtedy zachowają wspaniały wygląd.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze