Strona głównaFinanseJak uzyskać najwyższe odszkodowania za zniszczenie samochodu w wypadku?

Jak uzyskać najwyższe odszkodowania za zniszczenie samochodu w wypadku?

ubezpieczenie uk

Firmy ubezpieczeniowe bardzo często w trakcie wyceny szkód starają się obniżać wartość pojazdu i zmniejszyć rozmiar zniszczeń tak, aby wypłacić jak najniższe odszkodowania. Jeśli jesteśmy właścicielami pojazdu, to taka opcja raczej nie przypadnie nam do gustu, a więc warto poznać kilka sposobów na to, by otrzymać jak najwyższą kwotę odszkodowania.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to poinformować ubezpieczyciela, że mamy zamiar dokonać naprawy zniszczeń w autoryzowanym serwisie. Z reguły koszty usuwania usterek w takich miejscach są bardzo duże, więc prawdopodobnie ubezpieczalnia, żeby nieco zaoszczędzić, zaoferuje nam wyższą kwotę odszkodowania. Tym samym będzie chciała nas przekonać, abyśmy przeprowadzili remont auta w zwykłym warsztacie samochodowym. Poza tym zaznaczmy, że w miejsce zużytych części zostaną zainstalowane oryginalne, a nie zamienniki. To automatycznie sprawi, że wysokość odszkodowania wzrośnie.

Co więcej, postarajmy się skontaktować z ubezpieczycielem najszybciej jak się da, gdyż zwłoka może spowodować, że wysokość przyznanego odszkodowania będzie niższa, lub w ogóle go nie otrzymamy. Nie pozwólmy również zakwalifikować auta, jako pojazdu ze „szkodą całkowitą”, ponieważ dla kierowcy jest to w ogóle nie opłacalne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze