Strona głównaFinanseKsięgowy Bielsko – jak znaleźć dobrego księgowego?

Księgowy Bielsko – jak znaleźć dobrego księgowego?

Księgowy to jedna z osób odpowiedzialnych za finanse firmy, niejednokrotnie lepiej zorientowana w kwestiach związanych z budżetem przedsiębiorstwa niż jego właściciel. Księgowy Bielsko za swoją pracę otrzymuje wynagrodzenie, ale współpraca właściciela firmy z księgowym nie powinna opierać się wyłącznie na relacji pracodawca-pracownik. Księgowemu powinno zależeć na sukcesie firmy, powinien szukać rozwiązań, które się na ten sukces przełożą, albo przynajmniej ułatwią przedsiębiorcy realizację kolejnych celów biznesowych.

Jak znaleźć dobrego księgowego?

Zatrudnienie księgowego daje przedsiębiorcy poczucie bezpieczeństwa. Świadomość, że prowadzeniem ksiąg rachunkowych, sporządzaniem rozliczeń i analizowaniem kondycji finansowej firmy księgowyzajmuje się osoba kompetentna i doświadczona w tym zakresie sprawia, że przedsiębiorca ma spokojną głowę i może skupić się na rozwijaniu działalności i zdobywaniu kolejnych klientów. Poszukiwanie dobrego księgowego może jednak zająć sporo czasu, zwłaszcza gdy nie zabierzemy się do tego odpowiednio.

Dobry księgowy Bielsko (zobacz biuro rachunkowe eFKa) to osoba posiadająca stosowne uprawniania, legitymująca się certyfikatami potwierdzającymi zdobyte kwalifikacje i umiejętności. Na korzyść księgowego przemawia fakt uczestnictwa w kolejnych szkoleniach z dziedziny finansów, rachunkowości czy prawa pracy. Oznacza to, że taka osoba dąży do poszerzania swojej wiedzy i zawsze posiada aktualne informacje. W zawodzie księgowego śledzenie zmian w przepisach prawa gospodarczego i podatkowego jest koniecznością.

W tym miejscu warto dodać, że od 2014 roku posiadanie Certyfikatu Ministerstwa Finansów nie jest niezbędne do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale wciąż jest to wysoko ceniony dokument, którego posiadanie przemawia na korzyść księgowego. Podobnie zresztą jak przynależność do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce albo też do Centrum Informacji Księgowej.

Księgowy Bielsko – jasne zasady współpracy

Kompetencje i doświadczenie księgowego to jedno, a warunki współpracy i stosunek do klienta (przedsiębiorcy) to drugie. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy ustalić jest zakres świadczonych usług. Standardowo księgowy Bielsko zajmuje się prowadzeniem ewidencji dla celów podatkowych oraz archiwizowaniem dokumentów finansowych. Jeżeli zależy nam na głębszej współpracy, powinniśmy poszukać biura rachunkowego z szerszą ofertą. Księgowy może np. korygować błędy popełnione przez poprzednich księgowych, prowadzić sprawy kadrowe, świadczyć usługi doradcze, walczyć o różnego rodzaju dofinansowania do prowadzonej działalności, może także reprezentować podatnika w toczących się postępowaniach podatkowych. Powinna to być osoba, która wzbudza zaufanie, lojalna, zdecydowana, a przy tym po prostu życzliwa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze