Strona głównaInneJak dobrze wychodzić na zdjęciach

Jak dobrze wychodzić na zdjęciach

Kilka wskazówek, jak ładnie wychodzić na zdjęciach

Fotogeniczność to bardzo indywidualna cecha, która sprawia, że osoby, które zostały nią obdarzone, bez żadnego wysiłku i większych zabiegów, zawsze wychodzą na zdjęciach świetnie. Niestety nie każdy ją posiada, więc aby efekt był zadowalający, trzeba uciec się do kilku trików. Znamy kilka i postanowiliśmy się nimi z Wami podzielić. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, z pomocą których na każdej fotografii będziecie się prezentować po prostu wspaniale.

 • wychodzić na zdjęciachPostaw na ubiór w kolorach współgrających z Twoim typem urody, odcieniem skóry, włosów i oczu. Wybieraj neutralne barwy i gładkie tkaniny, pozbawione geometrycznych wzorów, nadruków czy pasków.
 • Postaraj się o odpowiedni makijaż. Ukryj mankamenty cery i postaw na mat, dzięki temu unikniesz nieestetycznego błyszczenia się skóry. Najlepiej, żeby make-up był naturalny. Sprawdzony zestaw to mocno podkreślone oko i delikatne usta.
 • Wypracuj odpowiednią mimikę ćwicząc przed lustrem. Przyglądając się sobie możesz ćwiczyć minę, w której według Ciebie wyglądasz najkorzystniej. Trzymaj głowę prosto, lekko się uśmiechnij, unieś odrobinę brwi i lekko rozszerz oczy. Zobaczysz – od razu zaczniesz prezentować się korzystniej.
 • Przybierz odpowiednią pozę. Modelki, aktorki i gwiazdy światowego formatu opanowały do perfekcji sztukę odpowiedniego ustawienia ciała. Jej podstawowe zasady to: obrócenie ciała, tak by jego ¾ znajdowały się w obiektywie aparatu, wysunięcie nogi do przodu (dobry efekt zapewnia też ich skrzyżowanie), tak samo jak i jednego ramienia, lekkie obrócenie głowy w bok i jej minimalne obniżenie. Takie ustawienie wyszczupla i pozwala podkreślić kobiecą figurę.
 • Pozując do zdjęcia przodem, wypnij biodra do tyłu, dzięki temu doskonale podkreślisz talię i przy okazji wyszczuplisz swoje uda.
 • Wyszczuplenie twarzy i mocniejsze zarysowanie kości policzkowych możesz uzyskać poprzez lekkie przygryzienie policzków. To trik dość często stosowany przez modelki.
 • Aby pozbyć się drugiego podbródka możesz przycisnąć język do podniebienia lub wyciągnąć mocno głowę do góry i wysunąć ją do przodu. W rzeczywistości może to wyglądać mało naturalnie, ale na zdjęciu zapewni doskonały efekt.
 • Zawsze, gdy pozujesz do zdjęcia miej wyprostowane plecy i ramiona maksymalnie odchylone do tyłu, dzięki temu wyeksponujesz obojczyki i wydłużysz szyję.
 • Nie spinaj się. Postaraj się być naturalną i w miarę rozluźnioną. Jeśli będziesz się stresować, to aparat od razu to wychwyci. Lepiej zrób śmieszną minę lub szeroko się uśmiechnij. Wyobraź sobie, że nie ma przed Tobą aparatu i nie skupiaj się na tym, by patrzyć prosto w obiektyw. Wystarczy, że skierujesz wzrok w stronę, gdzie stoi fotograf.
 • Pamiętaj, że najważniejszy jest naturalny uśmiech. Aby go wywołać możesz przywołać w pamięci przyjemne wspomnienie lub wyobrazić sobie śmieszną sytuację. Niestety aparat obnaża każdy fałsz, więc lepiej nie silić się na sztuczny uśmiech, bo zamiast niego może pojawić się na twarzy grymas.
 • Jeśli nie chcesz mrugnąć w trakcie wykonywania zdjęcia, to tuż przed migawką zamknij je na chwilę i powoli otwórz.
 • Staraj się nie ustawiać twarzy na wprost obiektywu, lepiej ustawić się profilem lub spojrzeć w obiektyw pod pewnym kątem. Wtedy możesz być pewna, że ujęcie wyjdzie dobre.
 • Jeżeli spodziewasz się, że w miejscu, w którym się pojawisz będą robione zdjęcia to zadbaj o to, by Twoje włosy były lśniące. Takie wyglądają na zdjęciach najlepiej.
 • Jeśli ktoś fotografuje całą Twoją sylwetkę, to połóż rękę na biodrze – dzięki temu poczujesz się znacznie pewniej.
 • Pamiętaj, że mankamenty Twojej figury możesz dyskretnie zakryć torebką.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze