Strona głównaInneJak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

O czym należy pamiętać przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej? Na samym początku powinniśmy przygotować nasze CV (jeśli jeszcze takiego nie mamy). CV powinno być przejrzyste i rzetelne, żadnego pracodawcy nie interesuje czy twoim hobby jest karmienie rybek (chyba, że starasz się o pracę w oceanarium). Przygotowując życiorys pod konkretną prace warto uwypuklić cechy i osiągnięcia, które w danej firmie mogą nam pomóc. Dobrym przykładem jest tutaj wymieniona przeze mnie wyżej praca w oceanarium.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać to sposób w jaki się prezentujemy. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o nasze ubranie, ale również o sposób w jaki mówimy, to jak uściśniemy rękę rozmówcy i gdzie wędruje nasz wzrok podczas rozmowy. Wszystkie te szczegóły pozwalają pracodawcy, bądź osobie przeprowadzającej rekrutację, w określeniu jakim typem człowieka jesteśmy. Warto więc zadbać o swoją własną prezencje.

Podczas standardowej rozmowy kwalifikacyjnej najprawdopodobniej zostaniemy zapytani o mnóstwo rzeczy, warto zatem wcześniej przećwiczyć sobie odpowiedzi na nie, ale nie w formie standardowych formułek. Nasz potencjalny pracodawca już niejednokrotnie miał do czynienia z osobami starającymi się o pracę i na pewno wybierze kogoś wyłamującego się w pozytywny sposób poza schemat. Dlatego w przypadku, gdy zostaniemy zapytani o to jak jakaś cecha przyda się w nam w nowej pracy, warto nie odpowiadać bezpośrednio, ale np. przytoczyć historię uwzględniającą ową cechę z naszej ostatniej pracy.

Powyższe porady powinny pomóc każdej osobie, która będzie w niedalekiej przyszłości przechodzić przez proces rekrutacji. Pamiętajcie żeby nie pozwolić zjeść się stresowi a reszta przyjdzie sama.

spotkanie w sprawie pracy

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze