Strona głównaInneOkulary przeciwsłoneczne - idealna ochrona wzroku

Okulary przeciwsłoneczne – idealna ochrona wzroku

Okulary przeciwsłoneczne to bardzo ważna rzecz, ponieważ chronią nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Po to są, taka jest ich natura wynikająca z definicji. Ale nie tak łatwo – dzisiaj – dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza, że obecnie bardziej ważne niż właściwości ochronne są walory estetyczne okularów.

Na okulary przeciwsłoneczne – przede wszystkim latem – możemy natknąć się wszędzie: od bazarów, po przez samotne stoiska rozsypane po mieście, po supermarkety. Są to oczywiście okulary niskiej jakość, a to, że posiadają naklejki o treści UV itp. nie oznacza jeszcze, że posiadają wyżej wymienione właściwości. Okulary wysokie jakość (nie podróbki pochodzenia „azjatyckiego”) możemy zakupić tylko w renomowanych salonach. Niestety za takie okulary trzeba zapłacić więcej. Dobre okulary marki Ray-Ban, najpopularniejszej marki na Świecie, można kupić już od kilkuset złotych. Inne marki, takie jak Gucci, Dolce Gabbana, Prada czy Oakley, niestety nie są tańsze. Ale są to kwoty, które warto wydać, by chronić nasze oczy. Płacimy tu za jakość i wykonanie, styl i wygodę. Przy doborze szkieł musimy kierować się odpowiednia polaryzacją i filtrami. Dodatkowo należy się kierować tym, do czego te okulary będą nam służyć. Jeśli mają to być okulary sportowe: górskie, rowerowe albo żeglarskie to należy dobrać odpowiednią siłę szkieł. Jeśli jesteśmy zawodowymi kierowcami równie ważne jest dobór filtrów.

Warto wydać pieniądze na dobrą parę okularów, które będą nam służyć wiele lat, zamiast okularów za parę groszy z Biedronki, które nie dość, że zniszczą się nam po jednym sezonie, to jeszcze mogą uszkodzić nam wzrok. Wybór jest prosty.

sunglasses

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze