Strona głównaInneRestauracja na wesele – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Restauracja na wesele – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Organizujecie wesele i już zaczęliście dopełniać koniecznych formalności? Oprócz muzyków, fotografa i, rzecz jasna, strojów potrzebna będzie też sala weselna lub restauracja na wesele. Wybór miejsc, w których będziecie mogli urządzić zabawę weselną jest naprawdę mnóstwo, jednak nie warto decydować się na pierwszy nadarzający się lokal. Zdecydowanie lepiej poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie tego, który będzie wam w pełni odpowiadał. Jak macie to zrobić i na co zwrócić uwagę przy selekcji? Już podpowiadamy!

 

Restauracja na wesele – kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze:

  • Zastanów się, ilu gości zamierzacie zaprosić i mniej więcej oszacuj spodziewaną ich liczbę. To ważne, ponieważ sala weselna powinna być odpowiednia pod względem wielkości do liczby osób, która będzie się w niej bawić. Nie powinna być ani za duża ani za mała, więc warto zwrócić uwagę na ten właśnie aspekt.
  • Koniecznie wybierz się na oględziny. Wynajmowanie sali w ciemno nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej pofatyguj się do lokalu i sprawdź, jak wygląda kuchnia, jaką ilością toalet dysponuje obiekt i w jakim stanie są one utrzymane, czy w pobliżu znajduje się dostatecznie duży parking, czy restauracja na wesele jest ogrzewana i klimatyzowana oraz oferuje pokoje noclegowe. Ponadto skontroluj stan techniczny oświetlenia i akustykę, która jest nadzwyczaj ważna oraz dowiedz się, czy lokal dysponuje palarnią (szczególnie istotne, gdy sporo spośród gości to osoby palące). Zasięgnij także informacji na temat ilości obsługi, zerknij na wygląd parkietu (najlepiej, aby był drewniany, bo na takim wygodniej i bezpieczniej się tańczy), podpytaj o to, czy sala do tańca jest łączona ze strefą, w której siedzą goście itp.
  • Nie bagatelizuj lokalizacji obiektu. To, czy znajduje się on w centrum miasta, czy na jego obrzeżach ma ogromne znaczenie i wpływa na czas przejazdu z kościoła na salę. Poza tym dużą odległość między salą a kościołem trzeba będzie pokonać środkiem transportu, który będziecie zobowiązani zorganizować dla swoich gości, a to wiąże się z dodatkowymi formalnościami i kosztami.
  • Określcie styl wesela i postarajcie się, by wybrana restauracja na wesele z nim współgrała (zorganizujcie też dopasowane do niej dekoracje, a takie może dla was wykonać Lovely-Decor). Przygotowywanie wystawnego i bardzo eleganckiego przyjęcia w strażackiej remizie, czy wręcz przeciwnie – tradycyjnego wiejskiego wesela w zabytkowym pałacu czy dworku nie jest zbyt dobrym posunięciem, bo wprowadza chaos oraz niespójność. Lepiej na samym początku określić swoje potrzeby i oczekiwania, by móc po kolei dobrać poszczególne elementy, które złożą się na spójną całość.
  • Dowiedzcie się, ile kosztuj wynajęcie sali i co jest wliczone w cenę. Może się okazać, że skorzystanie z niektórych opcji będzie wymagało uiszczenia dodatkowych opłat. Spytajcie managera, czy cena obejmuje dekorację wnętrza, co wchodzi w skład menu, jakie napoje będą serwowane, czy cena uwzględnia także ciasta, owoce i alkohol itp. Im więcej szczegółów ustalicie, tym mniej niespodzianek i nieporozumień pojawi się podczas podpisywania umowy i samej imprezy.
PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze