Strona głównaModaDlaczego złote kolczyki są wartościowym dodatkiem do garderoby?

Dlaczego złote kolczyki są wartościowym dodatkiem do garderoby?

Kolczyki to biżuteria wybierana przede wszystkim przez kobiety i najczęściej noszona w uszach. Inne części ciała, takie jak brew, wargi, nos, czy pępek, przebijane są znacznie rzadziej, poza tym noszone w takich miejscach kolczyki wyglądają inaczej niż ozdoby przeznaczone do jednoczesnego noszenia w obu uszach. Kolczyki, w jakie zaopatrują się kobiety, mogą zapinać się na wiele sposobów. Niektóre są delikatne, inne masywne, niektóre krótkie, inne sięgają linii ramion. Salon jubilerski oferuje kolczyki na sztyfcie, kolczyki koła, kolczyki z łańcuszkami, frędzlami, kaskadą kamieni i wiele innych. Istotne, by kolczyki zostały wykonane z wysokojakościowych materiałów, np. ze złotego kruszcu.

Dlaczego warto zainwestować w kolczyki z prawdziwego złota?

Złoto to cenny kruszec, który służy m.in. do produkcji rozmaitych wyrobów jubilerskich. Złoto samo w sobie prezentuje się efektownie – ma piękny kolor i niesamowicie błyszczy. A jeśli zostanie wykorzystane do produkcji małego dzieła sztuki, jakim jest wytworna bransoletka albo oryginalny pierścionek, walory dekoracyjne kruszcu są jeszcze bardziej widoczne.

Piękny wygląd to nie jedyna zaleta złota. Warto zaznaczyć, że złoto ma wysoką wartość materialną. Jest to metal rzadko występujący w przyrodzie, a jego wydobycie pochłania wiele czasu i środków finansowych. Inwestycja w złotą biżuterię jest opłacalna, bo po pierwsze złoto nigdy nie wychodzi z mody, po drugie jego wartość zawsze utrzymuje się na wysokim poziomie. Kupowanie złota jest pewną formą zabezpieczenia finansowego.

Kolejną zaletą złotej biżuterii jest trwałość. Kolczyki z prawdziwego złota świetnie znoszą intensywne użytkowanie, nie odbarwiają się, nie tracą formy. Oczywiście czernienie złota zdarza się w niektórych sytuacjach, ale nie jest to proces nieodwracalny – złoto bardzo łatwo się czyści. Na zachowanie pięknego koloru i połysku ogromny wpływ ma również odpowiednie przechowywanie biżuterii. Błyskotki, o które dbamy w granicach rozsądku, przetrwają w doskonałej kondycji wiele długich lat.

Kolczyki ze złota rozświetlają cerę

Intensywny połysk złotej biżuterii korzystnie wpływa na wygląd cery. Złoto rozświetla skórę, nadaje jej blasku. Oczywiście nie w każdym przypadku musi to być klasyczne, żółte złoto. Niektóre panie lepiej wyglądają w otoczeniu różowego albo białego złota. Wiele zależy to od typu urody. Jeśli mamy do czynienia z chłodnym typem urody i tęczówką oka w kolorze niebieskim, lepiej sprawdzi się białe złoto. Wskazówki te dotyczą przede wszystkim biżuterii noszonej blisko twarzy, a więc właśnie kolczyków, nausznic, naszyjników, broszek, ozdób we włosy.

Złota biżuteria nadaje stylizacji charakteru

Kolczyki z prawdziwego złota to świetny dodatek do każdej stylizacji. Salon jubilerski oferuje szeroki wybór złotych kolczyków w wielu różnych wzorach, dzięki czemu łatwo dobrać model pasujący do stylizacji sportowej, stylizacji rockowej, albo stylu glamour. Złote kolczyki to modny akcent i „kropka nad i” każdej stylizacji. Nosząc wysokojakościową biżuterię ze złota, nie tylko poprawiamy wygląd, ale i zyskujemy pewność siebie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze