Strona głównaTechnologieCo wybrać – komputer stacjonarny czy laptop?

Co wybrać – komputer stacjonarny czy laptop?

Życie bez komputera w obecnych czas trudno sobie wyobrazić. Chociaż wiele cech przejęły smartfony, to posiadanie komputera to wygoda i o wiele lepsze rozwiązanie do oglądania filmów czy spędzanie czasu w sieci. Jaki model kupić – czy warto decydować się na komputer stacjonarny czy może lepiej na laptopa?

Na korzyść notebooków z pewnością przemawia ich rozmiar i możliwość przemieszczania. Komputera stacjonarnego raczej nie weźmiemy ze sobą w podróż, natomiast laptopa można używać praktycznie wszędzie. Lekki i poręczny na pewno zmieści się w naszym bagażu, byśmy w razie potrzeby mogli z niego korzystać. Coraz częściej również pojawiają się na rynku laptopy o bardzo dobrych parametrach – to oferta zwłaszcza dla graczy, którzy potrzebują wysokiej jakości sprzętu. Komputery stacjonarne to zazwyczaj najlepszy sprzęt do gier, jednak możemy zauważyć zmiany w tym zakresie.

Praca na PC to jednak spora wygoda – przy biurku, z ekranem na określonej wysokości, a nie w łóżku czy na fotelu – tutaj wiele zależy od preferencji – jeśli często potrzebujemy pracy w biegu, to lepszy będzie dla nas laptop. Przy zakupie warto pamiętać, że PC są droższe – różnica jednak szybko się zniweluje, jeśli będzie konieczna wymiana podzespołów – w przypadku komputerów stacjonarnych będzie to o wiele tańsze i prostsze. Są one również bardziej wydajne od laptopów, które po dłuższym czasie pracy mogą radzić sobie znacznie gorzej. Decyzja należy jednak do nas – niewątpliwie oba rozwiązania mają swoje zalety, ale bardzo wiele zależy od indywidualnych potrzeb.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze