Strona głównaDom i ogródDlaczego nieustannie trwa moda na panele laminowane?

Dlaczego nieustannie trwa moda na panele laminowane?

Wybierając podłogi do naszych domów najczęściej stoimy przed wyborem pomiędzy podłogami drewnianymi, laminowanymi i stosunkowo od niedawna winylowymi. Każdy rodzaj podłóg ma swój bagaż zalet i wad, każdy z nich prezentuje się doskonale cechując się swoimi indywidualnymi właściwościami. Od kilku dekad nieustannie trwa jednak moda na panele laminowane, które obecnie niemal do złudzenia imitują swoim wzornictwem naturalne usłojenie, a przy okazji są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w pielęgnacji.

Niezwykłe wzornictwo, do każdej aranżacji

Oferty producentów paneli laminowanych są obecnie wyjątkowo bogate pod względem kolorystycznym i samego wzornictwa. Dostępne są niemal wszystkie wykorzystywane do produkcji podłóg wzoru. Możemy przebierać w panelach imitujących buk, dąb, wiśnię, jesion, olchę, wiąz czy wzorach typowych dla egzotycznego drewna. Taki wybór daje nam bardzo duże możliwości aranżacyjne. Z powodzeniem uda się wybrać właściwą kolorystykę i usłojenie, które wpiszą się w różne aranżacje. Jasne, szare czy kremowe odcienie paneli będą świetnie uzupełniać skandynawskie wnętrza, nie brakuje jednak modeli doskonale wpisujących się w stylistyki loftową, industrialną, retro czy klasyczną.

Wyjątkowa wytrzymałość i odporność, dzięki którym podłoga będzie zawsze pięknie się prezentować

Wzornictwo i prezencja podłogi są oczywiście bardzo istotne. Ostatecznie to właśnie wygląd będzie oceniany przez zaproszonych gości, a nas ma cieszyć na co dzień. Ale co jeśli wygląd będzie piękny, ale wytrzymałość paneli nie pozwoli utrzymać go przez dłuższy czas. Panelom laminowanym niegroźne są jednak mniejsze lub większe uszkodzenia mechaniczne. Są na nie odpowiednio zabezpieczone. Przy wyborze paneli podłogowych warto jednak zwrócić uwagę na klasę ścieralności. Jeśli planujemy położyć panele w mieszkaniu, w którym intensywność użytkowania podłogi nie będzie szczególnie duża można z powodzeniem wybrać te podłogi o klasie ścieralności AC3. W domach z ogrodem, wyjściem bezpośrednim na zewnątrz, w których są dzieci i pupile w postaci psa warto położyć panele o wyższej klasie – AC4 lub AC5. Najwyższa klasa przede wszystkim trafia do obiektów użyteczności publicznej.

Drugim parametrem, który decyduje o przeznaczeniu paneli jest klasa użyteczności. Dwie cyfry określają, gdzie można położyć dany model panela. Pierwsza z cyfr to 2 lub 3. Dwójka oznacza, że panele przeznaczone są do użytku domowego, natomiast trójka do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej. Druga cyfra to 1, 2 lub 3 i odpowiednio oznaczają, przy jakiej intensywności można stosować dany panel – od małej przez średnią po wysoką intensywność.

Moda na panele laminowane nie ustanie. Producenci prześcigają się w stosowaniu kolejnych rozwiązań, które sprawiają, że panele coraz lepiej się prezentują zachowując wygląd prawdziwego drewna. Panele Quick Step są dzisiaj jednymi z najpopularniejszych i rzeczywiście prezentują się wyjątkowo dobrze, zachowując wyjątkowo wysoką jakość. Nie brakuje innych producentów, którzy również wprowadzają swoje autorskie rozwiązania. Oferta jest coraz bogatsza, a jakość coraz wyższa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze