Strona głównaDom i ogródKominki oszklone z trzech stron? Propozycje nowoczesnych kominków

Kominki oszklone z trzech stron? Propozycje nowoczesnych kominków

Kominek to wydajne i ekologiczne źródło ciepła. Korzystanie z urządzenia jest proste i daje wiele przyjemności. Oczywiście należy pamiętać, że w kominku nie wolno palić drewnem zanieczyszczonym, zainfekowanym, niedostatecznie suchym. Ponadto ważny jest gatunek drewna. Jeśli jednak zastosujemy odpowiedni opał, możemy każdy zimowy wieczór spędzać w wyjątkowo przyjemnej, relaksującej atmosferze.

Kominek łączy funkcje użytkową i estetyczną

Kominek zazwyczaj wykorzystywany jest jako dodatkowe źródło ciepła, choć w mniejszych budynkach może stanowić podstawową metodę grzewczą. Wszystko dlatego, że ogrzewanie kominkowe bez trudu można łączyć z innymi sposobami ogrzewania, a samo urządzenie połączyć z systemem dystrybucji gorącego powietrza albo wodną instalacją centralnego ogrzewania. Ważne jest, by wybrać wkład kominkowy o odpowiedniej mocy i sprawności.

Parametry techniczne nie są jedynym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę podczas zakupu wkładu kominkowego. Dla wielu użytkowników tego typu urządzeń niezwykle ważny jest również wygląd kominka. W niektórych przypadkach ładny, nowoczesny wygląd urządzenia jest nawet ważniejszy, niż jego moc. W takich sytuacjach kominek traktowany jest jako ozdoba pomieszczenia. Ma stać w salonie i ładnie wyglądać, natomiast zdecydowanie nie będzie użytkowany w sposób systematyczny.

Producent kominków dokłada wszelkich starań, by oferowane urządzenia łączyły funkcję użytkową i estetyczną, a tym samym odpowiadały potrzebom różnych klientów. Produkowane są nowoczesne kominki, które, pod warunkiem użytkowania zgodnie z zaleceniami, działają bezawaryjnie przez wiele lat, a jednocześnie wspaniale podkreślają charakter pomieszczenia i dodają mu elegancji.

Nowoczesne kominki do zabudowy

Sercem nowoczesnego kominka jest wkład kominkowy z zamkniętym paleniskiem. Dziś są to przede wszystkim wkłady stalowo-szamotowe, czyli znacznie lżejsze i tańsze od popularnych niegdyś wkładów żeliwnych. Wkłady stalowe przyjmują różne rozmiary i kształty. Mogą to być kominki przeszklone z jednej strony, kominki dwustronne, a nawet posiadające trzy szyby. W niektórych przypadkach istotny jest również kształt szyby, wielkość i sposób otwierania drzwiczek. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza kominki oszklone z trzech stron.

Kominek z trzema szybami – do jakich pomieszczeń?

Nowoczesne kominki oszklone z trzech stron dają możliwość obserwowania tańczących ogników z rożnych odległości. Ogień widać nie tylko wtedy, gdy siedzimy na wprost kominka. Oczywiście montowanie takiego urządzenia ma sens, gdy wielkość pomieszczenia rzeczywiście pozwala na wpatrywanie się w kominek z różnych miejsc. Jeśli wnętrze jest niewielkie, kominek oszklony z trzech stron okaże się jedynie zbędnym wydatkiem. Natomiast w dużych pomieszczeniach kominki z trzema szybami wyglądają niezwykle interesująco. Sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji, gdy pośrodku dużego holu albo w otwartym salonie postawiono niewielką ściankę albo filar. To dobre rozwiązanie także wtedy, gdy chcemy potraktować kominek jako łącznik pomiędzy salonem i jadalnią.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze