Strona głównaDom i ogródNa czym polega przewaga basenów ze stali?

Na czym polega przewaga basenów ze stali?

Basen to miejsce, w którym można przyjemnie spędzić czas i popracować nad formą. Regularne kąpiele w basenie przyczyniają się również do poprawy stanu zdrowia – usprawniają układ ruchu, poprawiają krążenie, ujędrniają skórę. Oczywiście im większy basen, tym bardziej zróżnicowana może być aktywność. Jeśli chcemy trenować pływanie, albo grać we wodzie w piłkę, baseny dmuchane i rozporowe nie sprawdzą się zbyt dobrze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie duży basen stacjonarny. Dlaczego warto wykonać go ze stali?

Basen zewnętrzny w ogrodzie

Posiadanie własnego basenu to duży przywilej. Relaksujące kąpiele mogą odbywać się tak często, jak tylko mamy na to ochotę. Korzystając z własnego basenu, nie musimy odwiedzać publicznych pływalni, które są często przepełnione. Basen w ogrodzie zapewnia wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Oczywiście w sytuacji, gdy basen zostanie zadaszony i wyposażony w system podgrzewania wody, można korzystać z niego niemal przez cały rok.

Basen zewnętrzny można wykonać z kilku materiałów. Częstym wyborem są betonowe bloczki, które następnie pokrywa się specjalną folią. Inne rozwiązanie to basen z tworzywa sztucznego (do wyboru kilka opcji). O ile basen z bloczków buduje się na miejscu, o tyle baseny plastikowe oferowane są w formie gotowych do wkopania niecek. Niestety trwałość tworzyw sztucznych pozostawia wiele do życzenia – z czasem tracą kolor, a na ich powierzchni pojawiają się nieestetyczne zarysowania. Z kolei baseny betonowe są trudne w utrzymaniu czystości. Glony i inne zanieczyszczenia łatwo wgryzają się w betonową powierzchnię. Najtrwalsze i najbardziej higieniczne rozwiązanie stanowi zatem basen ze stali nierdzewnej.

Baseny ze stali nierdzewnej – projektowanie

Stalowe niecki basenowe mogą przyjmować różne kształty i rozmiary. Wbrew powszechnemu przekonaniu, stal nierdzewna jest materiałem plastycznym, umożliwiającym formowanie dowolnych niecek basenowych. To oznacza, że inwestor nie musi wybierać spośród gotowych produktów seryjnych. Może umieścić w ogrodzie taki basen, jaki sam (oczywiście we współpracy z fachowcami) zaprojektuje. Dzięki temu basen łatwo dopasować do możliwości, jakie oferuje dana działka i stojące na niej budynki. Pamiętajmy, że montaż stalowej niecki wymaga wykonania na działce sporego wykopu. Dlatego każdy szczegół dotyczący przyszłego basenu powinien być dokładnie omówiony z firmą, która taką nieckę wykona. Dobry producent basenów ze stali, po zapoznaniu się z potrzebami i oczekiwaniami klientów oraz po zbadaniu terenu, sprawnie przygotuje odpowiedni projekt.

Inne zalety ogrodowych basenów stalowych

Baseny ze stali nierdzewnej mają jednolity, srebrzysty kolor, który łatwo dopasować do różnorodnych aranżacji. Połyskujące niecki stalowe prezentują się nowocześnie i elegancko. Dobrze komponują się zarówno z płytkami tarasowymi, płytami z kamienia naturalnego, jak i szkłem oraz drewnem.

Baseny stalowe są niezwykle szczelne i higieniczne. Stal ma gładką powierzchnię, do której nie przywierają zabrudzenia, poza tym łatwo je usunąć za pomocą chemii basenowej. Stal nierdzewna jest odporna na działanie różnorodnych preparatów basenowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze