Strona głównaInneNa czym polega terapia u psychologa?

Na czym polega terapia u psychologa?

Zmagając się z problemem, którego nie jesteśmy w stanie rozwiązać samodzielnie, zaczynamy mieć trudności w kontrolowaniu nastroju. Samopoczucie ulega pogorszeniu, a nierozwiązany problem tylko się pogłębia. W takiej sytuacji nie należy czekać, aż sytuacja samoczynnie ulegnie poprawie i lepiej od razu podjąć stosowne działania. Pierwszym powinna być rozmowa z psychologiem. Czasem wystarcza kilka spotkań, innym razem konieczne jest rozpoczęcie długotrwałej terapii. Na czym polega terapia u psychologa?

Psycholog UK – do kogo zgłosić się po pomoc?

Wskazania do wizyty u psychologa mogą być rozmaite, począwszy od problemów z bezsennością, poprzez próby zerwania z nałogiem, problemy w związkach, traumy pourazowe, żałobę, skończywszy na stanach lękowych i depresyjnych. Jeśli chodzi o Polaków będących na emigracji w Wielkiej Brytanii, częstym problemem jest samotność. Polacy niejednokrotnie czują się zagubieni w otaczającej rzeczywistości, tęsknią za bliskimi, którzy pozostali w kraju, nie potrafią nawiązać trwałych relacji z nowymi osobami, nie widzą, w jaki sposób spędzać wolny czas, jak prawidłowo odpoczywać. Zrozumienie problemu i podjęcie próby jego rozwiązania będzie łatwiejsze dzięki rozmowie z psychologiem. Tyle tylko, że Polacy mogą odczuwać lęk przed rozmową z psychologiem brytyjskim. Na szczęście polska przychodnia w Londynie oferuje możliwość uczęszczania na terapię do polskiego psychologa.

Pierwsza wizyta u psychologa

Pierwszej wizycie u psychologa towarzyszy często duży stres. Opowiadanie o swoich prywatnych sprawach, jak i o tym, że z czymś sobie w życiu nie radzimy, bywa naprawdę trudne. Jeśli do tego dojdą bariery językowe, wizyta może nie przebiec tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Dlatego najlepszym wyborem będzie taki specjalista, z którym będziemy mogli prowadzić swobodną rozmowę w ojczystym języku. Oczywiście umiejętności psychologa i jego podejście do pacjenta również mają niebagatelne znaczenie.

Polska przychodnia w Londynie przyjmuje pacjentów w różnym wieku. Pomocy psychologa mogą potrzebować nie tylko dorośli, ale również młodzież, a nierzadko także dzieci. Pierwsza wizyta to zawsze swego rodzaju konsultacja. Pacjent opisuje, z czym się zmaga, a psycholog sugeruje, jak może i jak powinna przebiegać terapia.

Polski psycholog w Londynie – prowadzenie terapii

Zdarza się, że pacjenci pojawiają się u psychologa tylko raz, a potem przez długi czas nie są gotowi na kolejną rozmowę. Podjęcie terapii, podczas której pacjent regularnie będzie pojawiał się u psychologa, wymaga silnej motywacji. Pacjent musi wierzyć, że to ma sens i jego samopoczucie rzeczywiście ulegnie poprawie. Ogromna w tym rola samego psychologa. Polski psycholog w Londynie rzeczywiście potrafi zachęcić pacjentów do walki o siebie i o lepsze jutro. Terapia prowadzona jest w formie rozmowy. Rozmowy przebiegają w przyjaznej atmosferze, a jednak nie są przyjacielską pogawędką, w trakcie której przyjaciel poklepuje nas po ramieniu i pociesza, że wszystko będzie dobrze. Psycholog pełni raczej funkcję przewodnika, który ma pomóc pacjentowi zrozumieć samego siebie i znaleźć niesprzyjające cierpieniu sposoby funkcjonowania i myślenia.

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze