Strona głównaModaZłoty łańcuszek – czym kierować się podczas wyboru?

Złoty łańcuszek – czym kierować się podczas wyboru?

Łańcuszki ze złota to elementy biżuteryjne, po które sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dobrze dobrany łańcuszek podkreśla charakter stylizacji i pomaga w kształtowaniu określonego wizerunku, a przy tym poprawia proporcje twarzy i sylwetki. Ale co to znaczy, że łańcuszek jest dobrze dobrany? Na co zwrócić uwagę, przeglądając ofertę łańcuszków w salonie jubilerskim?

Damskie łańcuszki ze złota – kolorystyka

Biżuteria ze złota ma długą historię. Szczególne właściwości złotego kruszcu doceniono wiele lat temu – do dziś złoto uchodzi za metal wyjątkowo piękny, cenny, szlachetny. Złoto jest elastyczne, dlatego umożliwia tworzenie rozmaitych form biżuterii. Jest przy tym trwałe, ma ciekawy kolor i subtelnie się błyszczy.

Mówiąc o kolorze złota, mamy na myśli przede wszystkim jego naturalny odcień. Tradycyjna złota biżuteria ma barwę żółtą. Jednak pamiętajmy, że wyroby ze złota wykonywane są ze stopów, w których znajdują się także mieszanki innych metali. Finalny kolor złotego stopu uzależniony jest od rodzaju i procentowej zawartości metali, które zostały do niego dodane. Dzięki takiemu podejściu w salonie jubilerskim możemy kupić zarówno złotą biżuterię w kolorze żółtym, różowym, jak i białym.

Kolor złotej biżuterii a typ urody

Podstawowa kwalifikacja obejmuje cztery typu urody, choć w niektórych interpretacjach mówi się nawet o dwunastu. Znając swój typ urody, możemy dobierać odzież i dodatki w takich kolorach, które najlepiej podkreślą naszą urodę. Jeśli chodzi o biżuterię, powszechnie uważa się, że złoto pasuje do ciepłych typów urody, natomiast srebro pięknie podkreśla urodę typów chłodnych. Idąc tym torem, możemy wywnioskować, że damskie łańcuszki ze złota żółtego sprawdzą się m.in. w przypadku kobiet rudowłosych, piegowatych, natomiast bardzo jasne blondynki, a także kobiety o ciemnych włosach, ale jasnej cerze, powinny sięgać po łańcuszki z białego złota.

Jeśli złoty łańcuszek łączony jest z zawieszką, dodatkowo warto zwrócić uwagę na barwę kamieni. Biżuteria we właściwie dobranym kolorze pięknie podkreśla barwę tęczówki oka, współgra z oprawą oczu i kolorem włosów i wspaniale rozświetla cerę.

Złote łańcuszki – jak dobrać odpowiednią długość?

Salon jubilerski ze złotą biżuterią oferuje łańcuszki o różnych długościach. Długość łańcuszka warto dobierać do typu figury. Przykładowo drobne, szczupłe kobiety, śmiało mogą sięgać po łańcuszki krótkie, nawet ściśle okalające szyję. Natomiast puszyste panie lepiej wyglądają w łańcuszkach długich, wyszczuplających całą sylwetkę i odwracających uwagę od szyi i podbródka. Natomiast kupując biżuterię na specjalną okazję, warto zwrócić uwagę na wielkość i kształt dekoltu przygotowanej kreacji.

Splot złotego łańcuszka

Złote łańcuszki posiadają najróżniejsze sploty. Niektóre uznawane są za typowo damskie, inne męskie, jeszcze inne uchodzą za uniwersalne. Kupując łańcuszek, zastanówmy się, z czym będziemy go łączyć, bowiem niektóre sploty dobrze wyglądają solo, inne w towarzystwie zawieszek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze