Strona głównaDom i ogródTechnika sanitarna Bielsko – kilka słów o stosowanych materiałach

Technika sanitarna Bielsko – kilka słów o stosowanych materiałach

Do wykonania instalacji sanitarnych należy użyć odpowiedniego rodzaju materiałów. Muszą one spełniać pewne kryteria wytrzymałości i cechować się odpowiednimi parametrami technicznymi. Przegląd tych, po które technika sanitarna Bielsko sięga najczęściej, znajdziesz w dalszej części artykułu. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas zbiór informacji okaże się dla ciebie przydatny!

 

Technika sanitarna Bielsko – wybrane materiały stosowane do budowy instalacji:

 

  • Rury miedziane – produkty, których nie wolno łączyć z elementami wykonanymi z innego stopu metalu. Są sztywne i nie korodują. Cechuje je też spora rozszerzalność termiczna. Dostępne w postaci zwojów lub prętów. Dostępne w trzech rodzajach: miękkie, półtwarde i twarde, różniących się między sobą średnicą. Używa się ich do wykonania instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody użytkowej, gazowej oraz ogrzewania podłogowego. Są drogie, ale wytrzymałe i dość odporne.

 

  • Rury stalowe – bardzo rzadko stosowane w instalacjach wykonywanych w domach jednorodzinnych, głównie z uwagi na podatność na korozję i osadzanie się na nich kamienia. Są tanie i dostępne w kilku rodzajach: ze szwem lub bez, ocynkowane i czarne. Używa się ich przede wszystkim do „budowy” instalacji wysokociśnieniowych i takich, które muszą wykazywać dużą odporność na działanie wysokiej temperatury.

 

  • Rury z tworzyw sztucznych – technika sanitarna Bielsko sięga po nie dosyć często. Charakteryzują się dużą trwałością, wytrzymałością, dobrze znoszą wysokie temperatury, a na ich ściankach nie zbiera się osad. Oczywiście nie ma mowy, by pojawiły się na nich ogniska korozyjne. Są lekkie i można je swobodnie łączyć z elementami zrobionymi z metalu. Niestety są od nich mniej wytrzymałe i bardziej podatne na rozszerzalność cieplną. Wyraźnie szkodzą im też promieniowanie ultrafioletowe oraz niskie temperatury. Poza tym przez ich powierzchnię przenikają gazy. Używa się ich przede wszystkim w instalacjach kanalizacyjnych i drenarskich.

 

  • Kształtki – to produkty umożliwiające łączenie rur. Wykorzystuje się je także do zmiany kierunku położenia przewodów, którymi dostarcza się lub odprowadza wodę. Technika sanitarna Bielsko wykorzystuje głównie produkty zrobione z miedzi, mosiądzu, żeliwa i tworzyw sztucznych. Mają przeróżne kształty. Ze względu na nie wyróżnia się: kolanka, trójniki, czwórniki, nyple, mufy, redukcje, śrebunki.

 

  • Zawory – najczęściej w instalacjach wodnych stosuje się zawory grzybkowe i kulkowe. Służą do zamykania lub otwierania przepływu wody w instalacji oraz regulowania jego natężenia. Całkowite „otwarcie” zaworu sprawia, że przepływ cieczy jest większy, a jego przykręcenie, że staje się mniejszy.

 

  • Otuliny – chronią poszczególne elementy instalacji przed utratą ciepła. Poza tym zapobiegają pojawianiu się na nich charakterystycznej rosy (dotyczy instalacji doprowadzającej zimną wodę, która znajdują się w ogrzewanym pomieszczeniu). Produkowane z pianki polietylenowej, pianki poliuretanowej i wełny mineralnej.

Takie usługi jak montaż urządzeń sanitarnych, technika sanitarna Bielsko, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej itp. oferuje firma instalacje-bielsko.pl. A zatem, jeśli szukasz fachowców do realizacji koniecznych prac, to serdecznie polecamy zatrudnionych w niej specjalistów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze