Strona głównaFinanseJakie są zalety spółki LTD?

Jakie są zalety spółki LTD?

Gospodarka brytyjska to kierunek wciąż bardzo atrakcyjny dla polskich przedsiębiorców. Brexit póki co niewiele tutaj zmienia, choć z pewnością w niedalekiej przyszłości pojawią się pewne ograniczenia dla obcokrajowców, którzy chcieliby prowadzić firmę w Anglii. A prowadzić ją w UK naprawdę warto, zwłaszcza, jeśli mowa o działalności w formie spółki LTD. Liczne zalety spółki LTD sprawiają, że prowadzenie firmy jest stosunkowo proste i tanie, a z pewnością łatwiejsze i tańsze niż prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce.

Dlaczego Wielka Brytania?

Dlaczego wciąż tak wiele osób decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii i właśnie tam podejmuje zatrudnienie lub otwiera własną firmę? Z jednej strony chodzi o możliwość wypracowania wysokich zarobków, ale nie jest to jedyny powód emigracji do UK, bo równie duże dochody można pozyskać w innych krajach Europy Zachodniej. Warto jednak zauważyć, że brytyjski rynek jest atrakcyjny pod względem biurokracji, co oznacza, że jest jej niewiele, zwłaszcza w przypadku spółki LTD. Przedsiębiorca działający w Wielkiej Brytanii mniej czasu spędza na administrowaniu swoją firmą, aniżeli ma to miejsce w Polsce. Brytyjski system podatkowy jest przejrzysty, a przepisy prawa gospodarczego proste i jednoznaczne. Przejrzystość systemu podatkowego w pewnym stopniu wpływa również na wysokość podatków. W UK nie są one tak dotkliwe, jak podatki w Polsce.

Wielka Brytania to kierunek wybierany również z powodu języka. Spory odsetek osób w wieku produkcyjnym, lepiej lub gorzej, ale język angielski zna. Wyjeżdżając do UK w znacznie mniejszym stopniu obawia się barier językowych, aniżeli w sytuacji wyjazdu do innego państwa Europy Zachodniej.

Zalety spółki LTD

Ci, którzy z wyżej wymienionych powodów decydują się na założenie firmy w Anglii, mają do wyboru kilka form działalności. Największą popularnością cieszy się samozatrudnienie oraz działalność w formie spółki LTD. Co przemawia za założeniem tego typu działalności, jakie są największe zalety spółki LTD? Czy firma w Anglii to rzeczywiście dobry pomysł?

Założenie spółki LTD w wielu przypadkach oznacza brak konieczności posiadania kasy fiskalnej, płacenia comiesięcznych składek na podatek i składek ubezpieczeniowych. Spółka LTD posiada osobowość prawną, zatem jej finanse są odrębne od finansów właścicieli firmy, co w razie niepowodzenia zapewnia przedsiębiorcy bezpieczeństwo. Nie istnieją również limity mówiące o minimalne wysokości wkładu założycielskiego. Omawiając zalety spółki LTD nie sposób nie wspomnieć również o tym, że może ją założyć osoba, która nie jest ani mieszkańcem, ani nawet rezydentem Wielkiej Brytanii.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze