Strona głównaInneAngielski dla dzieci – nauka w szkole językowej

Angielski dla dzieci – nauka w szkole językowej

Dzieci uczą się języka angielskiego od najmłodszych lat, bo już w latach przedszkolnych. Początkowo jednak nie rozumieją, jak bardzo znajomość obcego języka przyda im się w przyszłości. Właściwie dopiero w ostatnich latach szkoły podstawowej, a następnie w szkole średniej, zaczynają interesować się innymi metodami nauki języka angielskiego i poza lekcjami w klasie szkolnej, coraz chętniej korzystają z oferty szkół językowych. Angielski dla dzieci prowadzony jest w nich w bardzo przystępnej formie, przez co nauka języka nie jest przykrym obowiązkiem, a przyjemnością. Poza tym zajęcia w szkole językowej świetnie przygotowują do egzaminu ośmioklasisty oraz do matury.

Kurs języka angielskiego dla ośmioklasisty

Egzamin ośmioklasisty śmiało można nazwać pierwszym ważnym egzaminem w życiu dziecka. Wyniki egzaminu, podobnie jak oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, przelicza się na punkty, które następnie brane są pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich. Uczniowie, którzy chcą kontynuować naukę w dobrym liceum lub technikum, powinni dążyć do uzyskania jak najlepszego wyniku z egzaminu.

Egzamin ośmioklasisty obejmuje język polski, język obcy nowożytny oraz matematykę. Jeśli chodzi o język obcy, zdecydowana większość uczniów zdaje egzamin z języka angielskiego. Ci, którzy chcą się do takiego egzaminu porządnie przygotować, mogą skorzystać z oferty szkoły językowej, która organizuje kurs języka angielskiego dla ośmioklasisty. Nowoczesna szkoła językowa prowadzi angielski dla dzieci zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

Efektywna nauka języka angielskiego

Nauka języka angielskiego w liczącej ponad dwadzieścia lub trzydzieści osób klasie szkolnej nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Nauczyciel musi „gonić materiał”, dlatego nie może wielokrotnie wyjaśniać zagadnień, których zrozumienie sprawia uczniom trudność. W efekcie rosną zaległości, a uczniowie tracą motywację do nauki.

Z kolei za lekcje indywidualne z nauczycielem języka angielskiego należy słono zapłacić, poza tym nie każdy uczeń czuję się komfortowo podczas takich spotkań. O ile dziecko nie jest osobą wyjątkowo nieśmiałą i nie ma problemów z przełamaniem lęku przed mówieniem w obecności innych kursantów, warto postawić na kurs języka angielskiego w szkole językowej oferującej zajęcia w małych, kameralnych grupach.

Angielski dla dzieci w kameralnych grupach

Kilkuosobowe grupy, zmotywowani nauczyciele, nowoczesne metody nauczania – wszystko to sprawia, że coraz więcej rodziców decyduje się na zapisanie swoich dzieci do szkoły językowej. Nauka w takich warunkach jest znacznie ciekawsza niż zajęcia w klasie szkolnej i m.in. z tego powodu przynosi znacznie lepsze efekty.

Grupy w szkole językowej liczą zwykle od dwóch do sześciu osób, dzięki czemu lektor może poświęcić poszczególnym kursantom więcej czasu. A nawet, jeśli zdarzy się, że jakieś zagadnienie nie zostanie dostatecznie wyjaśnione podczas zajęć, uczniowie mogą powtórzyć i utrwalić materiał dzięki dedykowanym aplikacjom. Wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że angielski dla dzieci nauczany jest w przystępnej dla młodzieży szkolnej formie.

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze