Strona głównaFinanseKilka sposobów na udane wakacje w Warszawie

Kilka sposobów na udane wakacje w Warszawie

Wakacyjny czas kojarzy się przede wszystkim z błogim wypoczynkiem na nadmorskiej plaży i wędrówkami po górskich szczytach, jednak sposobów na udane wakacje można wymienić znacznie więcej. W tym roku polskie miasteczka turystyczne nad morzem i w górach przeżywają prawdziwe oblężenie, a pobyt w zatłoczonych kurortach trudno nazwać udanymi wakacjami. Z tego powodu warto pomyśleć o spędzeniu urlopu w stolicy. Wakacje w Warszawie na pewno nie będą nudne!

Najlepsze pomysły na lato w mieście

Każde większe miasto przygotowuje dla mieszkańców i turystów ofertę wakacyjną, która obejmuje różnorakie aktywności na świeżym powietrzu. Organizowane są koncerty, pikniki rodzinne czy pokazy filmowe pod gołym niebem. Otwierane są kąpieliska i odkryte pływalnie. Podziwiać można plenerowe galerie sztuki i wziąć udział w warsztatach organizowanych przez instytucje kultury. Najciekawszą ofertę wakacyjną przygotowują największe polskie miasta, będące ważnymi ośrodkami kulturalnymi kraju. Prym wiedzie tutaj Warszawa – obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Polski i Europy.

Spędzając wakacje w Warszawie, nie trzeba ograniczać się do aktywności jednego rodzaju. Miasto obfituje w atrakcje dla osób w każdym wieku, wykazujących zainteresowanie rozmaitymi dziedzinami, począwszy od sportu, poprzez naukę i kulturę, skończywszy na grach i zabawach. Spędzając urlop w Warszawie, nie sposób się nudzić.

Sposoby na udane wakacje w Warszawie

Kino w plenerze

Teoretycznie najlepszy czas na nadrabianie zaległości filmowych i serialowych przypada na sezon jesienno-zimowy, ale letnie wieczory również stanowią doskonałą okazję do filmowych spotkań. Kino „pod chmurką” ma wielu zwolenników, tym bardziej że organizatorzy takich wydarzeń dbają nie tylko o ciekawy repertuar, ale i otoczkę całej imprezy. Sezon kin letnich w Warszawie otwarto na początku wakacji – w tej chwili w wielu zakątkach miasta działają liczne kina plenerowe i samochodowe. Wieczór filmowy to udane zakończenie pełnego wrażeń dnia, a dzięki temu, że seanse w warszawskich kinach plenerowych są bezpłatne, w czasie urlopu można wziąć udział w wielu wydarzeniach tego typu.

Baseny, plaże i kąpieliska

Przed sezonem wakacyjnym działalność wznawiają liczne kąpieliska i pływalnie, które poza sezonem pozostają zamknięte bądź udostępniają klientom tylko zadaszoną część obiektu. Latem zdecydowanie wolimy spędzać czas „pod chmurką” – w wodzie lub w pobliżu wody, korzystając jednocześnie z kąpieli słonecznych, dlatego dużą popularnością cieszą się baseny odkryte. Warto wspomnieć chociażby o Parku Wodnym Moczydło, będącym największym w Warszawie kompleksem odkrytych basenów i terenów rekreacyjnych.

Osoby, które preferują wypoczynek na plaży, również mogą wybierać spośród wielu różnorodnych propozycji. Najpopularniejsze wśród mieszkańców Warszawy strzeżone kąpielisko znajduje się nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Natomiast ci, którzy nie chcą wchodzić do wody, a po prostu miło spędzić czas na plaży, mogą wybrać jedną z plaż usytuowanych nad Wisłą. W stosunkowo niewielkiej odległości od naszego hotelu znajduje się Plaża Poniatówka (blisko mostu Poniatowskiego i Stadionu Narodowego). Osoby przebywające na Poniatówce, mogą obserwować odbywające się po Wiśle rejsy widokowe. Rejsy startują z przystani na Starym Mieście (przy Bulwarze Jana Karskiego), następnie trasa przebiega pod czterema mostami, a w okolicach Łazienkowskiego statki zawracają i wyruszają w drogę powrotną.

Domy zagadek i parki linowe

Mogłoby się wydawać, że te dwie propozycje nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak zarówno pełen zagadek i tajemnic Espace Room, jak i pełen wiszących przeszkód park linowy to obiekty, które skłaniają do pokonywania własnych słabości, a przy tym zapewniają doskonałą zabawę. Domy zagadek i parki linowe stanowią ciekawą formę aktywnego wypoczynku. Na mapie Warszawy bez trudu znajdziemy wiele tego typu obiektów. Część z nich wprost promuje się jako idealny sposób na udane wakacje w mieście.

Wakacje w Warszawie – wycieczki tematyczne

Podczas urlopu w Warszawie warto podjąć próbę poznania miasta od nieco innej strony. Niestety większość osób ogranicza się do zwiedzenia najważniejszych zabytków, zapominając, że Warszawa to miasto wielu kultur, cenione ze względu na swą różnorodność. Dlatego też, spędzając wakacje w stolicy, warto wybrać się na przynajmniej kilka wycieczek tematycznych. Niektórych zainteresuje Warszawa literacka i filmowa, inni chętnie zwiedzą miasto szlakami znanych postaci, jeszcze inni poznają warszawskie cmentarze. Wędrówki po mieście w połączeniu z innymi, wymienionymi wyżej sposobami spędzania wolnego czasu, to gotowy przepis na udane wakacje w Warszawie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze