Strona głównaFinanseNa co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia mieszkania?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia mieszkania?

Ilość firm ubezpieczeniowych stale rośnie. Każda z nich stara się przygotować jak najlepszą ofertę produktową, która zachęci potencjalnych klientów do tego, by wybrali właśnie ją. Niestety tak duża różnorodność powoduje, że o wiele trudniej podjąć dobrą decyzję i wyselekcjonować, spośród wielu innych, umowę spełniającą wszystkie Twoje oczekiwania. Dlatego też trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę, by nie popełnić w tej kwestii żadnego błędu.

korzystne ubezpieczenia mieszkaniaPierwszą rzeczą, którą należy zrobić zanim wybierzemy umowę ubezpieczeniową jest zdefiniowanie swoich potrzeb i oczekiwań. Gdy już określimy te najważniejsze powinniśmy przystąpić do analizowania i porównywania ze sobą ofert różnych firm. Czyniąc to należy sprawdzić, co jest przedmiotem ubezpieczenia, jaki jest zakres ochrony oraz okres jej trwania, ile będzie wynosić składka ubezpieczeniowa oraz ile wynosi całkowita suma, na jaką zostanie ubezpieczona nieruchomość. Oprócz tego należy upewnić się, czy ochroną ubezpieczeniową została objęta tylko konstrukcja budynku, czy też mury wraz z całym wyposażeniem, które znajduje się w domu. Poza tym koniecznie powinno się uzyskać informacje na temat tego, czy ubezpieczenie mieszkania obejmuje także rzeczy ruchome, gdyż tylko wtedy będzie można domagać się wypłaty odszkodowania za kradzież sprzętów. Trzeba też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób został określony przedmiot ubezpieczenia w umowie, czy zostały w niej wymienione wszystkie dobra objęte ochroną a także czy wartość polisy nie została zaniżona bądź zawyżona.

Dopytać powinno się jeszcze o wyłączenia oraz w razie potrzeby je zmodyfikować. Może się to wiązać z koniecznością opłacenia wyższej składki ubezpieczeniowej, niemniej jednak tym samym zagwarantujemy sobie lepszy zakres ochrony.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze