Strona głównaFinanseWady i zalety prowadzenia własnego biznesu

Wady i zalety prowadzenia własnego biznesu

biuro podatkowe doradzające w finansachW Polsce coraz trudniej o stałą pracę, dlatego z każdym rokiem rośnie liczba osób, które decydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Bez wątpienia jest to bardzo opłacalne, jednak takie rozwiązanie posiada zarówno zalety, jak i wady. Jakie? Poniżej znajdziecie kilka z nich.

Jeśli chodzi o plusy takiego rozwiązania to są nimi bez wątpienia satysfakcja z prowadzenia własnej firmy i zapewnienie sobie możliwości rozwoju oraz realizowania powziętych zamiarów. Ponadto mając własną firmę można zarabiać na tym, co się lubi i uzyskiwać dużo większe dochody, aniżeli pracując na etacie. Co więcej, sami jesteśmy sobie szefami, więc nie musimy obawiać się o to, że ktoś nas zwolni, więc zyskujemy poczucie pewnego bezpieczeństwa. W dodatku możemy pracować ile chcemy i kiedy chcemy, a więc zyskujemy w tej kwestii dużą elastyczność. Jesteśmy całkowicie niezależni, sami odpowiadamy za to, co robimy i decydujemy o jakości świadczonych usług oraz kierunku rozwoju biznesu. Poza tym prowadząc swoją firmę możemy wykazać się większą pomysłowością oraz zaprosić do współpracy kogo chcemy.

Z kolei, jeżeli mowa o wadach to z pewnością należy wspomnieć o kilku następujących. Oczywiście prowadzenie własnego biznesu niesie ze sobą ryzyko niepowodzenia, a wraz z upadkiem firmy staniemy się bezrobotnymi. Czeka nas również dopełnienie mnóstwa formalności i wykonywanie comiesięcznych rozliczeń. Niemniej jednak można sobie z tym łatwo poradzić, korzystając z pomocy biura podatkowego (bardzo ciekawą ofertę można znaleźć na stronie efka-bielsko.pl/oferta/rozliczanie-podatku/). Dodać wypada również, że otwarcie własnej działalności gospodarczej niesie ze sobą potrzebę dokonania inwestycji oraz wykazania się umiejętnością samodzielnego organizowania sobie czasu pracy, z czym niektórzy mogą mieć problem. Ponadto minusem jest to, że o firmę trzeba dbać niezależnie od tego, czy jest niedziela bądź święta, a więc właściciel pracuje niemal zawsze i tym samym ma mniej wolnego czasu, który mógłby poświęcić rodzinie. Poza tym musi wszystkiego dopilnować, stale pozyskiwać klientów i śledzić działania konkurencji. W dodatku musi orientować się w kwestiach prawnych, które z biegiem czasu ulegają zmianie lub pojawiają się nowe przepisy oraz wymogi, które przedsiębiorca musi spełnić.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze