Strona głównaInneDekoracja sali weselnej – informacje

Dekoracja sali weselnej – informacje

Dekoracja sali weselnej to jeden z niezwykle istotnych elementów. Z pewnością wygląd sali balowej zapadnie w pamięć zaproszonym gościom, dlatego warto zadbać o to, by była piękna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Stworzenie aranżacji najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy doradzą w zakresie doboru kolorystyki, dodatków, materiałów itp.

Fachowcy po obejrzeniu pomieszczenia będą w stanie określić, czy nasz pomysł na wykonanie dekoracji ślubnych jest możliwy do zrealizowania. Ponadto postarają się dopasować dekorację do stylistyki wnętrza, tak by tworzyły razem spójną całość. W większości przypadków decydują się na tradycyjne rozwiązania, czyli przyozdobienie sufitu, sceny, na której występuje zespół, stołów dla gości oraz miejsca, gdzie zasiądzie Para Młoda. Jeśli zaś chodzi o zestawienia kolorystyczne, które proponują najczęściej to są to: połączenie bieli bądź pasteli z intensywnymi kolorami, co zapewnia niezwykle elegancki efekt. Przeważnie królują: róż, brzoskwinia, pomarańcz, łosoś, błękit, mięta, pastelowa zieleń, turkus, czerwień, fiolet.

eleganckie dekoracje sali weselnej
Zdjęcie – Jimmy Yao

Natomiast, gdy mowa o samej dekoracji weselnej, to zwykle wygląda następująco. Pod sufitami rozwiesza się dość szerokie pasy materiałów, które mają ukryć mankamenty stropu. W miejscu łączenia tkanin zwykle wiesza się ogromną kulę z balonów, kwiatów lub dużą dekorację z papieru. Z kolei na bocznych ścianach pojawiają się balony bądź krótsze wstęgi materiału, rozpięte między kinkietami. Scenę również przystraja się materiałami np. tiulem, organtyną bądź innym rodzajem tkanin. Podobnie wygląda sprawa ze stołami, przy czym na nich muszą się też znaleźć takie dodatki jak: bukiety kwiatów, wazony, świeczniki, dekoracje wodne bądź figurki. Na samym końcu przystraja się stół, przy którym będą siedzieć młodzi. Aby wyróżnić to miejsce, z reguły, na ścianie za stołem wiesza się materiał i różnego rodzaju papierowe dekoracje np. napis „Szczęść Boże Młodej Parze”. Co do stołu, to ubierany jest podobnie do innych, przy czym jego przednią (widoczną dla gości) część przystraja się dodatkowymi ilościami materiału i kwiatami, tak by był bardziej reprezentacyjny i zwracał na siebie uwagę.

Oczywiście przy tworzeniu dekoracji sali weselnej należy zachować umiar, gdyż przesyt dodatków może sprawić, że osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Poza tym warto zadbać o to, by dekoracje zostały wykonane z dobrej jakości materiałów, gdyż wtedy nie będą wyglądały tandetnie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze