Strona głównaInneRejestracja spółki Ltd w Anglii - co musisz o niej wiedzieć?

Rejestracja spółki Ltd w Anglii – co musisz o niej wiedzieć?

Aby rejestracja spółki Ltd w Anglii przeszła pomyślnie musisz być świadomy kilku regulacji, które należy spełnić. Pierwszym krokiem jest pobranie formularza rejestracyjny IN01, który pozwoli ci, krok po kroku, na założenie Swojej firmy. Oto one:

– Masz pomysł na firmę, więc potrzebna ci nazwa. Pamiętaj: nazwa jest bardzo ważna, więc gdy będziesz składał podanie w Companies House postaraj się, by nazwa nie powtórzyła się w rejestrze przedsiębiorstw, ponieważ wówczas twoja aplikacja zostanie odrzucona. Możesz sprawdzić nazwy już istniejących spółek na stronie Companies House (funkcja WebCheck). Pamiętaj również, żeby nazwa Twojego przedsiębiorstwa nie była obraźliwa ani wulgarna. Istnieją trzy listy słów zakazanych: Appendix A, Appendix B oraz Appendix C.

– Masz nazwę, świetnie. Teraz znajdź miejsc na siedzibę swojej firmy. Podczas rejestracji spółki Ltd w Anglii musisz podać dokładny adres, pod który przesyłana będzie ważna korespondencja z Companies House.

– Masz nazwę i adres, fantastycznie. Teraz musisz podać proponowany skład zarządu. Pamiętaj, że rejestracja spółki Ltd w Anglii wymaga tylko jednej osoby! Ale osoba ta musi pełnić jednocześnie funkcję dyrektora i udziałowca. Aczkolwiek przy rejestracji spółki Ltd należy powołać dyrektora i sekretarza – i w tym przypadku muszą to być dwie inne osoby!

– Jeśli masz to już z głowy, przejdźmy do następnej fazy: musisz spisać Memorandum of Association – formularz ten spełnia rolę umowy założycielskiej. Zawiera informacje określające: nazwę, miejsce zarejestrowanej siedziby, cele i zakres działalności, oświadczenie o ograniczonej odpowiedzialności i sumę kapitału.

– Kolejny krok to Articles of Association (AoA) – pełni on rolę statutu spółki, określa prawa udziałowców/akcjonariuszy, zasady przekazywania udziałów/akcji i ich nowych emisji, procedurę zwoływania i prowadzenia walnego zgromadzenia, kompetencje zarządu, zasady wypłaty dywidend oraz tworzenia rezerw.

– Ostatnim krokiem, jak zawsze, jest uiszczenie opłaty. Oto cennik:

  • zgłoszenie elektroniczne standardowe: 15 GBP,
  • zgłoszenie elektroniczne ekspresowe (Same-Day Service, zgłoszenie otrzymane od poniedziałku do piątku do godziny 15.00): 30 GBP,
  • zgłoszenie papierowe standardowe: 20 GBP.
PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze