Strona głównaMotoryzacjaJak przygotować samochód do sezonu zimowego?

Jak przygotować samochód do sezonu zimowego?

Pierwsza myśl, która pojawiła się na ten temat w naszej głowie to zapewne wymiana opon na zimowe. Oczywiście, to niezbędny krok, warto więc o tym pamiętać i śledzić prognozy, by nie zostać zaskoczonym przez oblodzoną jezdnię w letnich oponach. Jednak ich wymiana to nie wszystko, co pomoże kierowcy przygotować się do zimy.
Koniecznie należy zadbać o instalacje i elementy pozwalające na bezpieczną jazdę. Na pewno niezbędne będzie sprawdzenie oświetlenia, które może uratować życie i zdrowie podczas długich, zimowych wieczorów. Zabezpieczeniem przed korozją na pewno będzie konserwacja pojazdu i uzupełnienie ubytków lakieru, podobnie jak w przypadku uszczelek, które przed przymrozkami powinny zostać zabezpieczone. Wymiana wycieraczek na nowy komplet to także bardzo ważna sprawa, zależy od nich nasza widoczność – koniecznie wymieńmy również płyn do spryskiwaczy na ten zimowy, podobnie jak ten chłodzący. U mechanika dobrze będzie zweryfikować stan akumulatora oraz elektrykę, by awaria ogrzewania lub akumulatora nie uziemiła nas w domu.
Pamiętać trzeba również o podstawach – obowiązkowej skrobaczce, odmrażaczu do zamków, szyb czy szczotce. Nie zaszkodzi również płyn do spryskiwaczy, linka holownicza czy przewody rozruchowe, w razie gdy będziemy poruszać się w trudnym terenie warto mieć również łańcuchy na koła. Z takim wyposażeniem zima na pewno nas nie zaskoczy – pamiętajmy jednak, by wyposażyć się odpowiednio wcześnie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze