Strona głównaMotoryzacjaWypożyczalnia samochodów jako sposób na biznes

Wypożyczalnia samochodów jako sposób na biznes

Wynajem samochodów może okazać się świetnym pomysłem na biznes, tym bardziej jeśli auta to nasza pasja. Dla osób, które rozważają taką opcję przygotowaliśmy garść przydatnych informacji m.in. dotyczących otwierania firmy, spodziewanych kosztów, codziennej pracy oraz plusów i minusów prowadzenia tego typu działalności. A zatem zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

 Kilka słów o otwieraniu wypożyczalni

Otworzenie własnej wypożyczalni związane jest z dokonaniem mnóstwa wyborów. Konieczne jest znalezienie odpowiednio dużego miejsca, które będzie stanowić siedzibę firmy i swego rodzaju „przechowalnię” pojazdów. Poza tym należy określić, jaki rodzaj usług będziemy świadczyć, a więc jaką flotę samochodów trzeba będzie skompletować. Zdecydować możemy się na samochody użytkowe, które okażą się niezastąpione, gdy klienci będą chcieli coś przewieźć lub dojeżdżać nimi do pracy lub na samochody reprezentacyjne, które będzie można wypożyczyć na większe okazje. Świetnym pomysłem jest również wypożyczanie samochodów wysokiej klasy (taką ofertę proponuje np. goodfellas-cars.pl), którymi można dotrzeć na lotnisko lub spotkanie biznesowe. Wyboru wymagają także marki pojazdów, które zamierzamy zakupić. Powinny być one dostosowane do rodzaju usług, które zamierzamy świadczyć.

Kilka słów o kosztach

Pomimo tego, że wypożyczalnie przynoszą duże zyski, to generują także spore koszty. Na jakie wydatki trzeba się przygotować? Przede wszystkim trzeba wygospodarować pieniądze na wypłaty dla kierowców. Poza tym konieczne jest pokrycie wydatków na paliwo, myjnię samochodową, opłaty parkingowe, serwisowanie, naprawy i ubezpieczenia.

Jak wygląda praca w wypożyczalni?

W każdej firmie, tak samo w wypożyczalni, obowiązuje pewien schemat dnia. Jak on wygląda? Wczesnym rankiem sprawdza się pocztę e-mailową oraz zbiera rezerwację samochodów. Później przychodzi czas na sprawdzenie dostępności pojazdów oraz zlecenie ich przeglądu technicznego. Konieczne jest również wydanie dyspozycji co do odbioru wynajętych samochodów, sprawdzenia, czy któreś auto nie wymaga napraw bądź uaktualnienia ubezpieczenia, którym zostało objęte.

 Wady i zalety prowadzenia własnej wypożyczalni samochodów

Prowadzenie własnej wypożyczalni posiada zarówno zalety, jak i wady. O tych najważniejszych piszemy poniżej.

Zalety:

  • Własny biznes dający możliwość samorozwoju,
  • Świetna praca dla ludzi lubiących samochody i interesujących się motoryzacją,
  • Możliwość codziennego korzystania z innego pojazdu,
  • Spore dochody, zwłaszcza że zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi ciągle rośnie,
  • Możliwość poznania mnóstwa ciekawych ludzi.

Wady

  • Duże koszty związane z początkową działalnością, na które składa się wynajęcie siedziby, zakup/leasing samochodów (jeśli będą to samochody o podwyższonym standardzie, jakie można znaleźć tutaj: goodfellas-cars.pl/uslugi/wynajem-samochodow to trzeba przygotować się na naprawdę spore wydatki), opłacenie pracowników, ubezpieczenie samochodów itp.,
  • Ryzyko uszkodzenia lub kradzieży pojazdu, co naraża nas na dodatkowe koszty,
  • Niemili i zbyt wymagający klienci, których zresztą można spotkać wszędzie,
  • Spora konkurencja na rynku,
  • Ograniczona liczba potencjalnych klientów.

wypożyczalnia luksusowych samochodów

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze