Strona głównaInneKot w domu - jak z nim żyć i nie zwariować?

Kot w domu – jak z nim żyć i nie zwariować?

Każdy szczęśliwy posiadacz kota doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to nie tylko wielkie szczęście i odpowiedzialność, ale także ogromne „zagrożenie” dla naszych mebli, podejrzane zniknięcia i równie podejrzane powroty. Na szczęście są sposoby by radzić sobie z drobnymi kłopotami jakie się pojawiają.

malutki kotekKociaki to, mimo skojarzenia z wiecznym snem, bardzo ruchliwe stworzenia. Niestety, do swoich aktywności fizycznych najchętniej wybierają wszystko to, co stanowi wyposażenie mieszkania, np. szafki, kanapy i ich oparcia, parapety i stoły, na których często znajdują się różne przedmioty, których upadek na podłogę nie wróży niczego dobrego. A więc posiadając mruczka warto pamiętać o chowaniu lub zabezpieczaniu takich przedmiotów, bo inaczej mogą ulec dewastacji. W okresie wiosennym i jesiennym nadchodzi pora linienia, a więc dosłownie wszędzie będziemy mogli znaleźć sierść kota. Nie ma się co złościć, sprawę załatwi szczotka, którą można kupić w każdym sklepie zoologicznym. W okresie zrzucania sierści należy regularnie szczotkować zwierzę, aby zminimalizować ryzyko jej roznoszenia się po całym domu. Nie ulega wątpliwości, że koty są małe, zwinne i wszędobylskie, więc trzeba uważać, żeby ich gdzieś nie zamknąć np. w szufladzie czy szafce. Warto mieć to na uwadze i starać się do tego nie dopuszczać, bo zamknięty kot nie może dotrzeć do kuwety, więc gdy pozostanie w szafce dłuższy czas, to może pozostawić tam niemiłą niespodziankę.

Małe pazurki kotów także mogą spowodować wiele strat, m.in. stać się przyczyną dewastacji firanek i foteli! Wyjściem z tej sytuacji może okazać się kocie drzewko do ostrzenia pazurków, z którego trzeba nauczyć korzystać pupila.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze