Strona głównaInneRay-Ban – historia marki i kilka ciekawostek

Ray-Ban – historia marki i kilka ciekawostek

Firma Ray-Ban to renomowany producent okularów przeciwsłonecznych, które cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Kojarzy się z luksusem prestiżem i doskonałą jakością towarów. Z racji tego, że aktualnie panuje swoista moda na produkty tej marki warto przyjrzeć się jej nieco bliżej i poznać o niej kilka ciekawych faktów. Zapraszam do lektury!

W kilku słowach o marce Ray-Ban

Marka Ray-Ban funkcjonuje od 1937 roku. Została założona przez Bausch&Lomb, a później sprzedana firmie Luxottica Group. Na przestrzeni lat stworzyła mnóstwo innowacyjnych projektów okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych, które zyskały przychylność największych gwiazd światowego kina i muzyki. Do grona najbardziej rozpoznawalnych modeli okularów należą stworzone w 1936 r. Aviatory, Wayfarer (które zaprojektowano w 1952 r.) oraz Clubmaster. Zyskały one miano kultowych, więc nie ma się czemu dziwić, że stały się obiektem pożądania milionów ludzi na całym świecie. Produkuje się je we Włoszech. Marka stawia na doskonałą jakość materiałów i estetykę wykonania. Aktualnie produkty tej marki można kupić w większości sklepów optycznych, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Ich duży wybór dostępny jest także w oficjalnym sklepie Ray-Ban.

Ciekawostki

  • Dla fanów produktów marki Ray-Ban przygotowałam kilka godnych uwagi ciekawostek. Oto one:
  • Markę w 1999 r. odkupiła włoska firma Luxottica Group za 640 mln dolarów, niemniej jednak dziś wyceniana jest na ok. 1,2 mld dolarów!
  • Od pewnego czasu firma produkuje lekkie i wytrzymałe soczewki z karbonu oraz okulary ze składanymi oprawkami (seria folding).
  • Nazwa Ray-Ban składa się z dwóch angielskich słów „ray”, które oznacza promień oraz „ban”, czyli zakaz.
  • Ray-Ban na 75. rocznicę działalności firmy wypuścił na rynek okulary przeciwsłoneczne pokryte 22 karatowym złotem. Stworzony model to oczywiście kultowy Ray-Ban Aviator Folding Ultra.
  • Marka Ray-Ban w 2004 r. podjęła współpracę z Lucky Strike BAR Honda, który uczestniczy w Formule 1.
  • Produkty firmy Ray-Ban są jednymi z najczęściej podrabianych towarów na całym świecie.

ray-ban

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze