Strona głównaInneJak dobierać zawieszki do bransoletek?

Jak dobierać zawieszki do bransoletek?

Bransoletka i zawieszka mogą stworzyć idealny duet, który nie tylko ozdobi nadgarstek i podkreśli charakter stylizacji, ale będzie miał znaczenie symboliczne. Bransoletkę bardzo często wzbogaca się zawieszką, która ma symbolizować miłość, wieczność lub szczęście. Podstawową funkcją zawieszki pozostaje jednak funkcja zdobnicza, estetyczna. Estetyczne połączenie bransoletki z zawieszką możliwe jest tylko wtedy, gdy obydwa elementy wykonane są z równie dużą precyzją, z materiałów równie dobrej jakości i w podobnym stylu.

Zawieszki na karabińczyku, charmsy i klipsy

W salonach jubilerskich i sklepach z biżuterią znajdziemy wiele różnorodnych bransoletek i pasujących do nich zawieszek. Część marek biżuteryjnych produkuje zawieszki uniwersalne, które można połączyć z dowolną bransoletką (niekiedy też z łańcuszkiem na szyję), inne zajmują się tworzeniem zawieszek dedykowanych do konkretnego modelu bransoletki.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są zawieszki na karabińczyku, które z łatwością mocuje się na obręczy bransoletki i równie łatwo odpina. Modne zawieszki na karabińczyku mają tę zaletę, że można je przytwierdzić w dowolnym miejscu, bez konieczności zdejmowania innych zawieszek czy koralików. Zawieszki z oczkiem, przez które przewleka się  bransoletkę (najczęściej spotykane w przypadku bransoletek łańcuszkowych) również są rozwiązaniem bardzo lubianym, zwłaszcza przez miłośników stylu minimalistycznego.

Inną kategorię zawieszek stanowią tzw. charmsy. Przypominają koraliki, ale są od nich większe i zdecydowanie bogatsze w formie. W przeciwieństwie do zawieszek wiszących, czyli omówionych wyżej zawieszek z karabińczykiem bądź na łańcuszku z oczkiem, charmsy przylegają do obręczy bransoletki. Niekiedy możliwe jest stworzenie kompozycji, która zawiera zarówno charmsy, jak i zawieszki z karabińczykiem.

Kolejną kategorię stanowią zawieszki przeznaczone do wpisania w obręcz bransoletki. Są to tzw. moduły (klipsy), które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, umożliwiają spersonalizowanie bransoletki, jak i mogą mieć wpływ na jej długość. Za pomocą modułów można dostosować bransoletkę do grubości nadgarstka i w prosty sposób stworzyć ozdobę dla kobiety, mężczyzny, a nawet dziecka.

Najmodniejsze zawieszki do bransoletek

Modny i stylowy wygląd uzyskuje się dzięki starannie dobranym, pasującym do siebie elementom garderoby. Biżuteria może podkreślić charakter stylizacji i podobnie jak ubrania, powinna być dobierana z dużą starannością. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na bransoletkę trafiły przypadkowe zawieszki, ale w takim przypadku trudno mówić o modnej, przemyślanej stylizacji. Zdecydowanie lepiej prezentuje się bransoletka, do której przytwierdzono zawieszki z tego samego materiału i w spójnej kolorystyce. Przykładowo, jeśli dysponujemy bransoletką łańcuszkową z różowego złota, dokupmy do niej zawieszkę w tym samym odcieniu. Jeśli jednak nasza bransoletka wykonana jest z połączenia złota i srebra, możemy postawić zarówno na zawieszkę złotą, jak i srebrzystą. Zwróćmy również uwagę na zdobienia widoczne na zawieszkach. Jeśli obręcz bransolety wysadzana jest kamieniami w kolorze czerwonym, zawieszka z elementami w chłodnych odcieniach nie będzie najlepszym wyborem.

Modne zawieszki do bransoletek z łatwością znajdziemy zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach z biżuterią, które śledzą najnowsze trendy na rynku jubilerskim. Ich oferta jest bardzo szeroka, dlatego każdy dobierze zawieszkę odpowiednią do swojej bransoletki bądź też zakupi piękny komplet, składający się z gustownej bransoletki i pasującej do niej zawieszki.

Jak dbać o zawieszki do bransoletek?

Jeśli zawieszka zostanie dobrana do bransoletki zgodnie z omówionymi wyżej sugestiami, pielęgnowanie i przechowywanie wyrobu nie będzie kłopotliwe. Zawieszkę ze złota wyczyścimy i przechowamy wraz ze złotą bransoletką, podobnie potraktujemy zawieszkę srebrną. Do czyszczenia wyrobów z metali szlachetnych służą specjalne roztwory, które błyskawicznie przywrócą biżuterii jasny kolor i pierwotny połysk.

Bransoletkę z zawieszkami należy zdejmować przed przystąpieniem do prac fizycznych, przed kąpielą czy zabiegami pielęgnacyjnymi na ciało. Bransoletkę zdejmujemy również przed snem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze