Strona głównaInnePomoc prawna dla firm w UK

Pomoc prawna dla firm w UK

Osoby, które mieszkają w Anglii i tam prowadzą własną firmę powinny rozważyć możliwość zatrudnienia prawnika lub podjęcia z nim współpracy za pośrednictwem kancelarii prawnej. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne i zapewnia możliwość uzyskania fachowej porady w razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów dotyczących kwestii prawnych. Chcesz dowiedzieć się na jaką formę pomocy prawnej możesz liczyć? Jeśli tak, to zapraszam do dalszej lektury.

W zakresie jego obowiązków znajduje się m.in. określanie kwestii formalno-prawnych dotyczących umów zawieranych z osobami trzecimi, ich przygotowywanie oraz omawianie ich warunków z właścicielami przedsiębiorstwa. Ponadto polski prawnik trudni się negocjowaniem kwot zawartych w kontraktach, śledzeniem i analizowaniem zmian pojawiających się w przepisach związanych z funkcjonowaniem firmy, a także monitorowaniem opinii prawnych odnoszących się do działalności firmy. Dodatkowo na jego barkach spoczywa sporządzanie regulaminów, zarządzeń oraz innych dokumentów mających ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Polski prawnik zajmuje się również sporządzaniem uchwał, protokołów z posiedzeń rad nadzorczych oraz wszystkim co bezpośrednio skorelowane ze sprawami administracyjnymi. Poza tym musi archiwizować istotne dokumentacje oraz udzielać porad w kwestiach respektowania przepisów prawa pracy. Zajmuje się również przeprowadzaniem analiz i opiniowaniem umów pracowniczych oraz wypowiedzeń. Co więcej, to na nim spoczywa obowiązek kontaktowania się z kancelariami prawnymi oraz innymi instytucjami oferującymi usługi w zakresie doradztwa prawnego.

Może on w razie konieczności i wystąpienia problemów skontaktować się z adwokatem. Ten z kolei posiada uprawnienia do reprezentowania nas przed sądem w sprawach karnych i karnoskarbowych. Warto dodać, że profesja prawnika i adwokata w Anglii, podobnie jak w Polsce, to nie to samo. Każdy z nich posiada inne kompetencje i udziela pomocy w innej formie, więc nie zaszkodzi podjąć współpracy z każdym z nich lub zgłosić się do fachowej kancelarii prawnej. Więcej o kwestiach prawnych dotyczących prowadzenia własnego przedsiębiorstwa poczytasz na stronie infor.pl.

profesjonalny polski prawnik w uk

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze