Strona głównaModaZawieszki do bransoletek ze złota i srebra

Zawieszki do bransoletek ze złota i srebra

Biżuteria złota i srebrna zdecydowanie wygrywa w zestawieniu z biżuterią sztuczną, mimo iż koszt jej zakupu jest wyższy. Wyroby z metali szlachetnych są efektowne i trwałe, dlatego sięgają po nie kobiety ceniące wysoką jakość i estetykę. Ze złota i srebra wykonuje się biżuterię różnego typu, począwszy od obrączek i pierścionków, poprzez bransoletki i łańcuszki, skończywszy na kolczykach i nausznicach. Z drogocennych kruszców wykonuje się również inne drobne przedmioty, takie jak łyżeczki, zapalniczki, breloki, spinki do mankietów itd. O ile jednak spinki do mankietów są dodatkiem noszonym stosunkowo rzadko, o tyle srebrne i złote bransoletki oraz zawieszki do bransoletek cieszą się ogromną popularnością. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci biżuterii każdego roku wprowadzają na rynek nowe, ciekawe wzory bransoletek i zawieszek.

Bransoletki damskie i męskie

Niektóre wyroby biżuteryjne uznawane są za typowo męskie lub typowo damskie. Przykładowo pierścionki z oczkiem i długie kolczyki to klasyczne przykłady biżuterii damskiej, natomiast przysadziste sygnety i wspomniane już spinki do mankietów, to biżuteria typowo męska. Biżuterią uniwersalną będą łańcuszki, obrączki i bransoletki, oczywiście pod warunkiem, że sięgniemy po klasyczne modele, w których dobrze będą się czuć przedstawiciele obojga płci.

W sklepach z biżuterią znajdziemy bransoletki damskie i męskie w najróżniejszych wzorach, choć trzeba przyznać, że większość propozycji została przygotowana z myślą o przedstawicielkach płci pięknej. Bransoletki dla kobiet posiadają z reguły zdecydowanie więcej zdobień niż bransoletki męskie, poza tym zachwycają różnorodnością wzorów i kolorów. Natomiast bransoletki typowo męskie są dość surowe w formie i stonowane kolorystycznie, dlatego dostępne w sklepach zawieszki do bransoletek zazwyczaj przeznaczone są do bransoletek damskich.

Zawieszki do bransoletek złotych i srebrnych

Kobiety bardzo chętnie kupują zarówno bransoletki złote, jak i srebrne. Nie ma reguł mówiących o tym, kto jaką biżuterię powinien nosić, a czasy, gdy rodzaj biżuterii informował o statusie społecznym, dawno mamy za sobą. Złoto i srebro może być noszone przez wszystkich, bez względu na wiek, status materialny czy wykonywany zawód. Tym, co kobiety biorą pod uwagę w trakcie zakupu biżuterii, są ich własne upodobania, a także reprezentowany typ kolorystyczny. Okazuje się bowiem, że biżuteria złota pasuje kobietom o tzw. ciepłym typie urody, natomiast biżuteria srebrna doskonale podkreśla urodę kobiet o chłodnym typie urody. Oczywiście odnosi się to przede wszystkim do biżuterii noszonej blisko twarzy, a więc łańcuszków czy kolczyków. W przypadku bransoletek typ kolorystyczny nie ma większego znaczenia, dlatego każda kobieta śmiało może nosić bransoletki i zawieszki do bransoletek wykonane zarówno ze złota, jak i ze srebra.

Zawieszki do bransoletek złotych i srebrnych nie różnią się formą. W obu przypadkach najmodniejsze są zawieszki w kształcie symboli, takich jak znak nieskończoności, czterolistna koniczyna, podkowa czy serce. Dużą popularnością cieszą się klasyczne połączenia złota lub srebra z kamieniami szlachetnymi. Takie zawieszki do bransoletek zazwyczaj mocuje się za pomocą niewielkich karabińczyków.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze