Strona głównaTechnologieŁatwe w obsłudze oprogramowanie CAM

Łatwe w obsłudze oprogramowanie CAM

Wybierając oprogramowanie CAM do swojej firmy, zwracamy uwagę na jego przeznaczenie i zakres możliwości. Nie bez znaczenia jest również źródło pochodzenia systemu i pozycja, jaką na cyfrowym rynku produkcyjnym zajmuje producent oprogramowania. Ponadto właściciel firmy i/lub osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie parku maszynowego, powinni wziąć pod uwagę łatwość obsługi programu. Jeśli pracownicy będą mogli korzystać z intuicyjnego menu i intuicyjnych ścieżek obróbki, proces produkcyjny będzie postępował szybciej, przy jednoczesnej eliminacji powtarzających się dotąd błędów.

Obsługa maszyny CNC

Co ciekawe, obsługa zaawanasowanych systemów CAM bywa znacznie łatwiejsza niż mniej rozbudowanych programów starszego typu. Dziś każdy programista dąży do tego, by osoba korzystająca z przygotowanych przez niego rozwiązań, mogła uznać to za wygodne. Pozytywne odczucia sprawią, że nie zniechęci się do użytkowania systemu, być może poleci go kolejnym osobom, a w przyszłości kupi kolejną wersję od tego samego producenta.

Operator maszyny CNC

Obsługą maszyny CNC zajmuje się jej operator, najczęściej jest to osoba z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym w tym kierunku, ale nie jest to regułą. Wiele zależy od typu maszyny, jak i zakresu obowiązków operatora, gdyż niekiedy łączy się je z funkcją programisty. Oczywiście do obsługi maszyny CNC i nowego programu CAM można przystąpić po odbyciu szkolenia CAD CAD. Szkolenie powinna przejść  każda osoba, która będzie programować obróbkę, nawet jeśli robiła to w przeszłości z wykorzystaniem podobnych programów.

Oprogramowanie CAM – szkolenia

Każdy, kto przejdzie szkolenie z zakresu obsługi systemu CAM, będzie mógł programować i wykonywać obróbkę w sposób szybki, wygodny i bezpieczny. Z łatwością wprowadzi zmiany i wykryje ewentualne nieprawidłowości, które mogłyby doprowadzić do powstania błędnej partii produktów. Udział w szkoleniu to zatem ogromne wsparcie nie tylko dla poszczególnych pracowników, ale dla całej firmy.

Szkolenia z obsługi systemów CAM i CAD zwykle mają charakter praktyczny i odbywają się jako jeden z etapów wdrożenia produktu w firmie klienta. Oczywiście nie jest to regułą, bo zdarza się też, że szkolenie prowadzone jest dodatkowo, dla nowoprzyjętych pracowników albo wówczas, gdy doszło do aktualizacji oprogramowania. W wymienionych przypadkach szkolenie może odbyć się u klienta lub w siedzibie dostawcy oprogramowania.

Wiedza w zakresie obsługi i programowania

Podczas pracy z nowym systemem CAM przydaje się ogólna wiedza na temat programowania, niemniej szczegółowe informacje z zakresu obsługi programu i samego programowania zostaną przekazane na szkoleniu. Zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w podczas produkcji detali wytwarzanych w firmie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze