Strona głównaFinanseJak zmniejszyć wysokość podatku w UK?

Jak zmniejszyć wysokość podatku w UK?

Płacenie podatków, czyli swego rodzaju daniny na rzecz państwa, jest jednym z podstawowych obowiązków obywatelskich. Oczywiście osoby pochodzące z zagranicy, również zobowiązane są do płacenia podatków i robią to chociażby podczas dokonywania płatności za zakupy spożywcze. Obcokrajowcy, którzy podejmują pracę zarobkową w Wielkiej Brytanii, nie są zwolnieni z podatku dochodowego. Ale w niektórych sytuacjach jego wysokość da się skutecznie obniżyć.

System podatkowy w Wielkiej Brytanii – opinie

Osoby, które wracają do Polski po kilkuletnim pobycie w Wielkiej Brytanii, zazwyczaj robią to z powodów osobistych, rodzinnych. Zgromadziły środki finansowe pozwalające na kupno mieszkania lub budowę domu w Polsce i w końcu mają możliwość zrealizowania wymarzonej inwestycji w swoim kraju. Oczywiście zgromadzenie takich środków było możliwe, po pierwsze, dzięki wysokim zarobkom, po drugie – dzięki rozsądnym wydatkom, a po trzecie – dzięki temu, że podatki w UK nie zżerają tak dużej części dochodów, jak w Polsce.

Polacy zapytani o system podatkowy w Wielkiej Brytanii najczęściej wyrażają się o nim pozytywnie. Twierdzą, że podatki na Wyspach są niższe niż w Polsce, zasady rozliczenia podatku w UK przejrzyste, poza tym istnieje wiele możliwości zmniejszenia wysokości tego zobowiązania. Oczywiście dotyczy to przede wszystkim osób prowadzących własne firmy.

Formy działalności w UK – krótki przegląd

Działalność w Wielkiej Brytanii można prowadzić w kilku formach. Istnieje możliwość założenia spółki korporacyjnej/kapitałowej, spółki partnerskiej, oddziału spółki zagranicznej itd. Można też otworzyć działalność jednoosobową w formie samozatrudnienia. Z tej ostatniej możliwości korzysta wielu Polaków, którym nie udało się znaleźć w UK odpowiedniej pracy na etacie, bądź też z różnych względów zdecydowali się ją porzucić. Działalność sole trader/self employed to forma konkurencyjna wobec drugiej, popularnej formy prowadzenia firmy, czyli spółki Limited. Spółka LTD to odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. I właśnie z powodu tej ograniczonej odpowiedzialności, a także z powodu wielu przywilejów w dziedzinie podatków w Wielkiej Brytanii funkcjonuje tak wiele spółek LTD.

Niezależnie od wybranej formy działalności, osoby pochodzące z Polski mogą liczyć na polskie biuro księgowe w Anglii. Polski księgowy UK doskonale zna przepisy zarówno polskiego, jak i brytyjskiego prawa podatkowego, dlatego służy pomocą nie tylko tym, którzy na stałe przenieśli się do Anglii, ale i tym, którzy dzielą życie pomiędzy Wielką Brytanię a Polskę.

Polskie biuro księgowe pomoże zmniejszyć podatek w UK

Rozliczenia podatku w UK to temat szeroki, ale zdecydowanie mniej skomplikowany aniżeli podatki w Polsce. Księgowy UK pytany jest zwłaszcza o rozliczenia w przypadku prowadzenia spółki LTD. Ta forma działalności rzeczywiście daje kilka możliwości obniżenia wysokości podatku. Pierwszą będzie odliczanie kosztów. Skrupulatnie księgowane wydatki pomogą obniżyć dochód, a tym samym płacony od niego podatek. Kolejna możliwość to przeniesienie straty. Fakt, że firma w danym roku podatkowym przyniosła starty, można wykorzystać w kolejnym roku do obniżenia podatku. Oprócz tego warto mieć na uwadze takie zagadnienia, jak Annual Inwestment Allowance, czyli roczną ulgę inwestycyjną, czy też podatek korporacyjny i pensję dyrektorską. Biuro księgowe w Anglii szczegółowo wyjaśni, jak z każdej z tych możliwości skorzystać.

PODOBNE ARTYKUŁY

Najpopularniejsze

Ostatnie Komentarze